Դեպքի հանգամանքները պարզվում են:
Այսօրինակ մոտեցումները կարող են նպաստել հասարակական և իրավական կարգուկանոնի պահպանմանն ու նպաստել քրեական ենթամշակույթի խորացմանը։
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության
Ռաֆայել Գրիգորյանը ոչ միայն մեծանուն ռեժիսոր և դերասան էր, այլև Գոյ թատրոնի մեծ բարեկամը։
Սարգիս Խանդանյանի ադրբեջանցի գործընկերը նրան «պոպուլիստ է» անվանել և մերժել հանդիպման առաջարկը:
Վիզաների ազատականացման երկխոսության համատեքստում փոխնախարարը կարևորել է երկկողմ համագործակցությունը:
Ցանկացած պատգամավոր, որը ցանկություն կհայտնի, պատրաստ եմ տրամադրել:
Թուրք բլոգեր Օգյուն Օզդեմիրի՝ Հանրապետության հրապարակում տեսանյութի հրապարակման գործով Քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Բջջային հավելվածում անձն իր համար բացելու է էջ, որտեղ լրացնելու է իր տվյալները և դիմում է ներկայացնելու այն մասին, որ պատրաստվում է 72 ժամ հետո մուտք գործել Ռուսաստան:
Հանդիպումից հետո պատվիրակությունը մասնակցել է Էստոնիայի Արտաքին գործերի նախարարության գրասենյակում նախատեսված աշխատանքային զեկույցներին և թեմատիկ քննարկումներին։
Տեղեկությունը «Հայկական ժամանակ»-ին հայտնել են Ներքին գործերի նախարարությունից:
Արգելանք է դրվել 2 միլիարդ 658 միլիոն 771 հազար դրամ արժողությամբ գույքի և դրամական միջոցների վրա:
8 մարդ՝ ծանր, 36-ը թեթև վնասվածքներ են ստացել։
Ներկայում հանրակրթական ուսումնական հաստատություններ տնօրենների գործուղման ընթացակարգ առկա չէ:
Ապրիլի 1-ից ՀՀ արդարադատության նախարարի մամուլի քարտուղարի պարտականություններն իրականացնում է Մարիամ Մելքումյանը:
Օդի ջերմաստիճանը էապես չի փոխվի։
Ընտրվել են տեսակներ, որոնք հարմար են մեր կլիմային, չեն առաջացնում ալերգիա և բարձր կենսունակություն ունեն։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Հայաստանում Եվրոպական Միության առաքելությունն այսօր հպարտությամբ նշում է կարևոր իրադարձություն՝ առաքելության հիմնադրումից ի վեր մենք ավարտել ենք մեր 5000-րդ պարեկությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը՝ Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամների թեկնածուների առաջադրման մասին:
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացը մեծ նշանակություն ունի:
Ալիևն այս մասին խոսել է Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Հակոբ Արշակյանի գնահատմամբ բարձրաստիճան այս այցը նոր ազդակ կհաղորդի Հայաստանի եւ Վիետնամի միջեւ թե՛ տնտեսական, թե՛ կրթամշակութային եւ թե՛ քաղաքական կապերի զարգացմանը:
Տեսնես գոնե հասկացավ, որ իր պրոդյուսերը իրան որպես միանգամյա օգտագործման օգտագործեց։
Բուքերը երկուշաբթի՝ մարտի 31-ի երեկոյան սկսել է ելույթը Սենատում, շարունակել ամբողջ գիշեր և խոսքն ավարտել երեքշաբթի՝ ապրիլի 1-ի երեկոյան։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Անուշիկ Ավետյանը նշանակվել է Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ:
2024 թվականին ավարտվել է 38 հազար 58 քրեական վարույթ (2023 թվականին՝ 33 հազար 396), այդ թվում՝ 11 հազար 801-ը՝ 13 հազար 179 անձի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել է դատարան:
Սկզբնաղբյուրի տեղեկություններով՝ վարորդներից մեկը ՀՀ ՊՆ զորամասի սպա է:
Նախաքննությունը և հետաքննությունը շարունակվում են:
Մինչ այդ նախագահները առանձնազրույց են ունեցել:
Ֆորումի երկրորդ գլխավոր գործընկեր՝ Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի վարած պանելային քննարկմանն բանախոսներն էլ ՄԵՄ-ի նախորդ տարվա լավագույն խոսնակներն էին։
Ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Գ. Հասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվում։
Այնպես որ վիճակը այնքան էլ պարզ չէ, իսկ «չկան հավերժ թշնամիներ, կան հավերժ շահեր» բանաձևն այդքան էլ հեշտ կիրառելի չի լինելու, այն էլ Գյումրիում...
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Դեպքի փաստով ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել:
Վ.Գ.-ն, օգտագործելով իր ծառայողական լիազորությունները՝ մի խումբ անձանց օժանդակությամբ ՊՈԱԿ-ից հափշտակել է խոշոր չափերով՝ ընդհանուր 3 մլն ՀՀ դրամ գումար:
Ցունամիի սպառնալիք չի հայտարարվել։
Կացը նաև կոչ է արել անկլավի բնակիչներին գործել հիմա՝ Համասին տապալելու և բոլոր գերիներին վերադարձնելու համար:
Քննարկման ընթացքում ընդգծվել է կանխատեսելի քաղաքական միջավայրի կարևորությունը կայուն տնտեսական զարգացման գործում։
Մանկաբարձ Ծաղիկ Սարգսյանը պարգևատրվել է ՀՀ առողջապահության համակարգում երկարատև անմնացորդ նվիրումով և բարեխիղճ աշխատանքի ու ծննդյան 100-ամյակի առիթով:
Ազատությունից զրկված անձանց բարձրացրած խնդիրները մանրամասն վերլուծելու է Պաշտպանը, համապատասխան առաջարկներ կներկայացվեն իրավասու մարմիններին:
Դերասանը 65 տարեկան էր։
Աղմկոտ գոտիները, վիբրացիա առաջացնելով, ստիպում են վարորդներին նվազեցնել երթևեկության արագությունը և բարձրացնել ուշադրությունը:
Վարորդները պետք է երթևեկեն բացառապես ձմեռային անվադողերով։
Մարտուն Գրիգորյանի կինն ու որդիները ոչ թե այն երկրի քաղաքացիներն են, որը սիրում, պաշտում եւ որը փրկելու համար անողոք պայքարի մեջ է մտել Գրիգորյանը, այլ՝ Ռուսաստանի Դաշնության։
Գերմանիայի նախագահն անձամբ մասնակցել է Սևանի ափամերձ հատվածից ջրի նմուշառման աշխատանքներին և ծանոթացավ սարքավորումներին։
Բա ռազբորի, սխոդկի ու աթոռօրհնեքի ծառայությունների գներն ի՞նչ են: Շիրակի թեմի մենյուն ոնց որ թե ավելի հագեցած է, հա՞: