Մարտի 29-ին տեղի է ունեցել «Կրթվելը նորաձև է» շարժման հերթական հանդիպումը Քասախի արվեստի դպրոցում։ Սա արդեն շարժման 21-րդ հանդիպումն էր, որին մասնակցեցին 200 քասախցիներ` կրթարշավին միացած գաղափարակիցների թիվը հասցնելով 1692-ի։
67e809b6d19be-1743260086-75i6140.jpg (102 KB)
Հանդիպումը բացել է ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Աննա Հակոբյանը իր բանախոսությամբ, որին հաջորդել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երկու բանախոսությունները` «Իմանալ` ինչպես» և «Իրական Հայաստան» խորագրերով:
67e80a4d7bfcb-1743260237-8d1a2678.jpg (103 KB)67e809af42ab1-1743260079-75i6005.jpg (74 KB)67e80a65b1b3f-1743260261-8d1a2498.jpg (115 KB)
Տիկին Հակոբյանն իր ելույթի ընթացքում կոչ է արել ներկաներին անընդհատ և անհագուրդ կրթվելը դարձնել վարակիչ և համընդհանուր արժեք: Պատմական ակնարկներ անելով և մեր մեծերին ցիտելով` նա նշել է, որ այն հնարավորություններն ու միջոցները, որ հիմա ունենք, երբեք չեն եղել: Ելույթներին հաջորդել է երաժշտական գեղեցիկ դադար՝ Քասախի արվեստի դպրոցի սաների և նվագախմբի մասնակցությամբ։
67e809c2056c6-1743260098-75i6705.jpg (93 KB)67e80b3da2507-1743260477-8d1a2036.jpg (89 KB)67e809c49bdd4-1743260100-75i6777.jpg (58 KB)
Իր բանախոսություններում վարչապետն ընդգծել է. «Ուզում ես փոխել կյանքդ՝ փոխիր ինքդ քեզ», հիշեցնելով, որ այսօր ամեն ինչ շատ արագ է փոխվում, և պետք է անընդհատ սովորել՝ ժամանակակից աշխարհում մրցունակ մնալու համար։ Օգտվելով հայրենակիցների հետ անմիջական շփման այս հնարավորությունից` նա նաև անդրադարձել է իրական Հայաստանի գաղափարախոսությանը` ընդգծելով յուրաքանչյուրի պարտավորությունն ու կարևորությունը երկրի զարգացման գործում։
67e809bee889e-1743260094-75i6546.jpg (119 KB)67e80c26086c9-1743260710-8d1a2918.jpg (137 KB)67e80bff82c2b-1743260671-8d1a2886.jpg (123 KB)67e80a8aaa0f2-1743260298-8d1a2628.jpg (127 KB)67e809bc600fb-1743260092-75i6448.jpg (121 KB)67e80a8474f0a-1743260292-8d1a2596.jpg (119 KB)
Տիկին Հակոբյանը հանդիպման ավարտին ներկայացրել է նաև շարժման մասշտաբները, մի քանի կարևոր վիճակագրական տվյալներ, ինչպես նաև առաջիկա մարզային հանդիպումների օրերը՝ ընդլայնելով շարժման շրջանակները դեպի նոր համայնքներ:
67e809aa56313-1743260074-75i6224.jpg (98 KB)67e80cb9efd99-1743260857-8d1a1954.jpg (127 KB)67e809b974dcf-1743260089-75i6322.jpg (141 KB)