Ծրագրված են նաև երկկողմ հանդիպումներ:
Ի վերջո 14 տարի կրկեսի շենք են կառուցել, 40.000 դրամ տոմսի արժեք են սահմանել, բա ելույթ չունենա՞ն:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատնից՝ հրապարակելով այցի մասին տեսանյութ:
Այժմ կապիկը անբաժան է խաղալիքից. նա ոչ միայն տանում է իր հետ կապիկին ամենուր վանդակում, այլև նույնիսկ քնում է նրա հետ, ծառերին բարձրանում:
Տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է, սպանություն, թե դժբախտ դեպք՝ պարզվումէ:
Հակոբ Սերոբյանի գլխավորած թիմից փայլուն ելույթ է ունեցել Արթուր Ավետիսյանը։
2026 թվականի հունվարին Վրաստանը ներմուծել է 576 մլն կՎտ/ժ էլեկտրաէներգիա՝ ընդհանուր 22,5 մլն դոլար արժողությամբ։
Երեք քաղաքացի հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։
The Brussels Times-ի հրապարակման համաձայն՝ ԵՄ-ն վերահաստատել է երկրին 202,5 միլիոն եվրոյի օժանդակության փաթեթ տրամադրելու հանձնառությունը։
Լվովում պայթյուններ են որոտացել: Տեղի ունեցածի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, 25-ը՝ վիրավորվել։
Երևան քաղաքում փետրվարի 22-ի ցերեկը, 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սևան քաղաքի Սրբոց Հրեշտակապետաց եկեղեցում մասնակցել է սուրբ և անմահ պատարագի:
Հունիսի 7֊ին Քոչարյանն ու օլիգարխները պետք է ստանան 0 ձայն։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 17։32-ին։
Վերջին տարիներին առաջին անգամ արտագաղթի փոխարեն ունենք ներգաղթ։
Դեպքի Չարենցավանի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
ՌԴ նախագահ Պուտինը միշտ անկեղծ է եղել մեր հանդիպումների ժամանակ:
Դեպքի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում են վարորդների և վիրավորների ինքնությունը։
Ընկերությունը հայցում է սպառողների ներողամտությունը պատճառված անհանգստության և կանխավ շնորհակալություն հայտնում ըմբռնման համար:
ՆԳՆ կիբեռոստիկանությունից զգուշացնում են, որ հերթական ֆինանսական բուրգն է տարածվում հայկական սեգմենտում, այս անգամ՝ gxmcoin անվանումով։
«Մեր բիզնեսները 1,5 մլրդ դոլարի նորագույն սարքավորում են առել, իսկ պետությունը վճարում է դրանց վարկերի/լիզինգի տոկոսներն ամբողջությամբ կամ մեծ մասը»:
Այս օրը լցված էր հույսով և այն համոզմունքով, որ խաղաղությանն ուղղված յուրաքանչյուր քայլ՝ անկախ կատարողի դիրքից՝ լինի առաջնորդ թե հոգևորական, մեզ մոտեցնում է ավելի բարի ու ներդաշնակ աշխարհի
Կրակային վարժադաշտում ԶՈՒ Կանանց գումարտակի զինծառայողներն են:
Փետրվարի 22-ին՝ ժամը 10:30-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Փետրվարի 21-ին սպանություն է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։
Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Պարզվել է, որ «VAZ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել էլեկտրասյանը և շրջվել․ վարորդը տեղում մահացել է։
Ներկայացրել ենք այցի նպատակները, Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքականության, 2026 թվականի հունիս ամսին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների շուրջ վերջին զարգացումների հետ կապված հարցերը:
Չաքմաքչյանի այրին 2024թ. նրա 16 գրաֆիկական ստեղծագործությունները և 2 քանդակը նվիրաբերել է Հայաստանի ազգային պատկերասրահին։
Մխիթար Հայրապետյանը մասնակցել է Expo Day-ին
Արսեն Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ տեղեկացնելով, որ հանդիպում է ունեցել օնլայն տաքսիների վարորդների հետ։
Նախնական տվյալներով այրվում է գազալցակայանի սպասասրահը և կից սենյակ։
Իսրայելի և «Հըզբոլլահի» միջև հրադադարից ի վեր Իսրայելը գրեթե ամեն օր հարվածներ է հասցնում Լիբանանին:
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը սոցցանցի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ անդրադառնալով ՀՀ տնտեսական աճի ցուցանիշներին։
Գլխավոր դատախազը զբոսայգու տարածքում օրենքի խախտմամբ օտարված կամ վարձակալության տրված հողամասերը համայնքի տիրապետմանը վերադարձնելու ուղղությամբ միջոցներ ձեռնարկելու մի շարք հանձնարարականներ է տվել։
Մինչ որոշները հեքիաթներ են պատմում իրենց տնտեսական «տեսլականի» մասին, մենք տնտեսական զարգացումը դարձնում ենք իրականություն։
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը AABC TV ամերիկյան հեռուստաալիքի եթերում ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետությանն առնչվող վերջին զարգացումները:
2025 թվականին նախաձեռնվել է 2363 քրեական վարույթ (2024 թվականին՝ 2412 քրեական վարույթ):
Նիստերի առանցքում են եղել ԵԱՀԿ տարածաշրջանում մարդու իրավունքների խնդիրները, ժողովրդավարական հարցերը, ինչպես նաեւ տնտեսական, բնապահպանական ուղղությունները:
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Փաստերը խոսուն են. վստահ եմ, որ առաջիկա զարգացումների արդյունքում Հայաստանի միջազգային գնահատականները շարունակելու են բարելավվել։
Սակագների հարցը քննարկվել է Վրաստանի էկոնոմիկայի նախարար Մարիամ Կվրիվիշվիլու և Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանի հանդիպման ժամանակ։
Փետրվարի 22-ի երեկոյան, 23-25-ը առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝ նախալեռնային և հովտային շրջաններում՝ անձրևի, լեռնային շրջաններում՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով։
2022 - 2025թթ. ՀՀ-ում միջին տնտեսական աճը կազմել է 7.8%, ինչը գործակալության կողմից գնահատվող 143 սուվերեն պետությունների շարքում ամենաարագ աճի տեմպերից մեկն է։
Բայց ի՞նչ է հարմարավետության մեջ թռիչքով տարածություն հաղթահարելը, երբ Դուք և Ձեր 24 վանականները 112 օր շարունակ քայլել եք 2300 մղոն՝ հանուն խաղաղության և մեզ բոլորիս
Ավելի վաղ Իրանի իշխանությունները հրապարակել էին ցույցերի ժամանակ զոհված 2 986 մարդու ցուցակը:
Եվրոյի առքի առավելագույն արժեք է սահմանվել 437.29 դրամը, վաճառքի նվազագույն արժեք՝ 448.41 դրամը:
Անահիտ Ավանեսյանի հերթական հանդիպման օրակարգում Առողջության համընդհանուր ապահովագրությունն է եղել՝ բարեփոխմանն առնչվող բովանդակային ու տեխնիկակական հարցերով։