Արամ MP3-ը, Էրիկ Անթառանյանը եւ Սոս Ջանիբեկյանը՝ «Փախիր կամ ամուսնացիր» ֆիլմի մասին
«Փախիր կամ ամուսնացիր» կատակերգության՝ մարտի 3-ին տեղի ունեցած փակ դիտմանը ներկա են գտնվել հայկական շոու բիզնեսի մի շարք հայտնի ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Արամ MP3-ը, Սոս Ջանիբեկյանը եւ Էրիկ Անթառանյանը: Armtimes.com-ի հետ զրույցում նրանք կիսվեցին իրենց տպավորություններով:
Երգիչ, դերասան Արամ MP3-ը ընդգծեց, որ հեղինակները կարողացել են հասնել այն նպատակին, որը կատակերգություն ստեղծողներն առաջին հերթին պետք է դնեն իրենց առջեւ:
«Դրակա լիցքերով, բոլորը ժպիտներով դուրս են եկել դահլիճից, ինչն ամենակարեւորն է կատագերգություն դիտելու դեպքում: Ֆիլմը համարում եմ ստացված: Այս ժանրի դեպքում ամենակարեւորն այն է, որ մարդիկ ծիծաղեն եւ լավ տրամադրությամբ դուրս գան դահլիճից, ինչը ֆիլմի հեղինակների մոտ ստացվեց»,-ասաց նա:
Հաղորդավար Էրիկ Անթառանյանը նկատել էր, որ ֆիլմը հարուստ է բազմաթիվ սցենարային լուծումներով, որոնք հարստացնում են աշխատանքը եւ հիշելի ու տպավորիչ դարձնում հանդիսատեսի համար:
«Շատ ֆիլմեր կան, որոնց պրեմիերայից հետո ցանկանում ես անմիջապես հեռանալ, որպեսզի չասես այն, ինչ մտածում ես, իսկ այս ֆիլմի մասին կարող եմ ասել միայն դրականը: Այն հարուստ էր բազմաթիվ սցենարային հետաքրքիր լուծումներով, ինչը շատ կարեւոր է ու շատ գրավիչ: Ինձ համար այս մի քանի տասնյակ րոպեները կորած չէին: Շնորհավորում եմ ամբողջ ստեղծագործական թիմին եւ շնորհակալություն եմ հայտնում այս մի քանի տասնյակ րոպեների համար»,-ասաց նա:
Կատակերգությունը հավանել էր նաեւ դերասան Սոս Ջանիբեկյանը, ով հակիրճ արտահայտեց իր կարծիքն ու շնորհավորեց ստեղծագործական անձնակազմին:
«Շատ լավ տպավորություններով եմ դուրս եկել դահլիճից: Դրական ֆիլմ էր: Շնորհավորում եմ Մկոյին: Շատ եմ սիրում իր աշխատանքը, գնահատում եւ հարգում»,-ասաց նա:
«Փախիր կամ ամուսնացիր» կատակերգությունը պատմում է մի տղայի մասին, ով տաքսի է վարում: Ըստ պատմության՝ մեքենան այդ տղային մնացել է իր հորից, ով աշխատել է «Երազ» գործարանում որպես գլխավոր ինժեներ եւ նախագծել է առաջին հայկական մարդատար մեքենան՝ «Երազ ռակետա» անունով: Ինչ-ինչ պատճառներով Մոսկվան չի հաստատել սերիական արտադրությունը, եւ այդ միակ մեքենան մնացել է որդուն՝ Աղասիկին, ով մի անգամ ընկնում է մի չպլանավորված պատմության մեջ, եւ նրա կյանքը լրիվ փոխվում է:
Ռեժիսորը Հայկ Կբեյանն է, սցենարի հեղինակը՝ Աշոտ Աբրահամյանը, պրոդյուսերները՝ Տիգրան Համբարձումյանը եւ Մկրտիչ Արզումանյանը: