«Հաճելի անձնավորություն է» Հ. Բիշարյանը՝ ապագա գլխավոր դատախազի մասին
Այսօր խորհրդարանում ՕԵԿ խմբակցության պատգամավորները փակ հանդիպում ունեցան գլխավոր դատախազի թեկնածու Արթուր Դավթյանի հետ, որից հետո լրագրողների հետ զրույցում Բիշարյանը հայտարարեց, որ «Դավթյանի բարձր կրթական աստիճանի մասին».
«Ամենակարեւորը, որ կուզենամ շեշտել իր անցած ճանապարհն է,  համակարգի վերաբերյալ խորը իմացությունը, եւ նաեւ այն, որ նա շատ սիրում է իր աշխատանքը, սա կարծես թե տալիս է  վստահություն, որ ինքը լավ է աշխատելու առաջին տպավորությունս սա է, եւ վստահ եմ, որ նա շատ լավ կաշխատի, ինչու չէ հաճելի անձնավորություն է, որն իր արտաքինով կարող է դրական տպավորություն թողնել քաղաքացիների վրա, որոնք դիմում են դատախազությանը, եւ իր իմացությունը, որով պետք է ճանապարհի քաղաքացիներին»,-ասաց նա:
Մեր ճշտող հարցին՝ ստացվում է կո՞ղմ են քվեարկելու Դավթյանի թեկնածությանը, Բիշարյանն ասաց, որ այդ հարցը դեռ կքննարկեն կուսակցությունում, լիագումար նիստում հարցեր կուղղեն, որից հետո կհայտնեն իրենց որոշման մասին:
«Ժառանգություն» խմբակցության հետ հանդիպմանը ժառանգական պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը ներկա չէր, լրագրողների հետ զրուցեց խմբակցության նախկին ղեկավար, ապա խմբակցության ղեկավարի պաշտոնից հրաժարված Ռուբիկ Հակոբյանը: Ռուբիկ Հակոբյանը եւս ողջունեց այն, որ երիտասարդ կադրի թեկնածությունն է առաջարկվել.
«Երիտասարդ, պատրաստակամ, տիրապետում է բոլոր հարցերի պատասխաններին, բավականին զրուցեցինք, ուղղակի մեր հորդորը, խնդրանքն այն է, որ այդ գիտելիքները կարողանա տեղայնացնել իր մասնագիտական ոլորտում: Չեմ ուզում ներքին խոհանոցն ասեմ, թե վերջում ինչ հորդոր տվեցինք, բայց ազատությունն իր իրավունքը նվաճում է բնության մեջ»,-ասաց նա:
Խմբակցության մյուս պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանն էլ հավելեց, որ իրենք գիտակցում են, թե ինչ բարդությունների առջեւ է կանգնելու նորանշանակ դատախազը.
«Այս պահի դրությամբ մենք որեւէ գնահատական կանխավ չենք կարող տալ, հակված ենք աջակցել ցանկացած մարդու, ով պատրաստ է բարեփոխում անել»,- ասաց Արզումանյանը: