Armtimes.com-ին հայտնի դարձավ, որ օրեր առաջ Վանաձորի Ուկրշին տնակային ավանում առաջացած հրդեհը հոգեկան խնդիրներ ունեցող Մ.Ս.-ի մեղքով է եղել:
Վերջինս սուրճ պատրաստելու ժամանակ անզգուշությամբ հրդեհել է ողջ թաղամասը, որի հետեւանքով մեծ վնաս է պատճառել թաղամասի 4 ընտանիքի:
Մեր տեղեկություններով՝ Մ.Ս.-ին դեպքից հետո տեղափոխել են Լոռու մարզի հոգենյարդաբանական դիսպանսեր: Մեզ հետ զրույցում դիսպանսերի տնօրեն Գայանե Քալանթարյանը հաստատեց տեղեկությունը: Քալանթարյանի խոսքով՝ Մ.Ս.-ին դիսպանսեր են տեղափոխել ոստիկանության միջնորդությամբ որպես առողջական խնդիր ունեցող անձնավորություն, ինչպես նաեւ՝ անօթեւան:
Հիշեցնենք, որ դեպքի առթիվ ՀՀ Քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 186-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Քննչական կոմիտեից տեղեկացանք, որ նշանակվել է փորձաքննություն, որի արդյունքների մասին կտեղեկացնեն` դրանք պատրաստ լինելուց հետո:
Դեպքը տեղի էր ունեցել դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 09:30-ի սահմաններում, որի հետեւանքով 4 ընտանիք՝ 19 անդամով մնացել է անօթեւան: