Վիգեն Սարգսյանը շնորհակալ է «խոսուն եւ հստակ» քվեարկության համար
Խորհրդարանն այսօր երկրորդ ընթերցմամբ ընդունեց «Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» կամ «1000 դրամների» օրենքի նախագիծը: Այն ընդունվեց 98 կողմ, 4 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ: Նախագծին դեմ քվեարկեցին ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորներ Արամ Մանուկյանը, Լեւոն Զուրաբյանը, Գագիկ Ջհանգիրյանը եւ Ժառանգություն խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը: Ձեռնպահ քվեարկեց անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:
Հիշեցնենք, որ սույն օրինագծով առաջարկվում է յուրաքանչյուր աշխատող քաղաքացուց ամսական 1000-ական դրամ գանձել: Նախագծի քվեարկությունից հետո արտահերթ նիստում շարունակվեց երրորդ ընթերցմամբ օրենքի նախագծի քննարկումը: Նախագծի հիմնական զեկուցող, Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց քվեարկության արդյունքների համար, «որոնք շատ խոսուն էին եւ հստակ»:
«Առաջին ընթերցումից հետո որակական աճ ունենք՝ կողմ քվեարկողների թիվը շատացել է»,- ասաց նախարարը՝ հավելելով, որ օրենքի նախագծին աջակցել են ԱԺ բոլոր խմբակցություններից պատգամավորներ: «Դա ներշնչում է, որ կա վստահության քվե, որով օրենքը կյանքի կկոչվի»,- ասաց նախարարը: