Աղվան Հովսեփյանին հանցակցելու դրվագով Վրեժ Մարկոսյանի վերաբերյալ կայացվել է մեղադրական դատավճիռ
Նշենք նաև, որ համաձայնեցման վարույթի շրջանակում, տուժողը Վ. Մարկոսյանի նկատմամբ պահանջ չի ներկայացրել:
Աղվան Հովսեփյանն ազատության մեջ է. նա բուժումը կշարունակի հիվանդանոցում
«Սակայն պարոն Հովսեփյանը դեռ պետք է շարունակի ստանալ ստացիոնար բուժումը, ուստի վերջինս շարունակելու է գտնվել բժշկական հաստատությունում, որտեղ նրան նախապատրաստում են վիրահատության»,– գրել է նա։
Աղվան Հովսեփյանը 100 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ կարձակվի
Նշենք, որ Աղվան Հովսեփյանը ձերբակալվել է 2021 թվականի սեպտեմբերի 7-ին, այնուհետև նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը։
Աղվան Հովսեփյանը կմնա կալանավորված
Պաշտպանները վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել՝ պահանջելով բեկանել առաջին ատյանի դատարանի որոշումը և Աղվան Հովսեփյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել գրավը։
Դատարանը բավարարել է Աղվան Հովսեփյանի պաշտպանական կողմի միջնորդությունը. կնշանակվի փորձաքննություն
Էրիկ Ալեքսանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ դատարանը քիչ առաջ բավարարեց պաշտպանության կողմի միջնորդությունը և Աղվան Հովսեփյանի նկատմամբ նշանակել է հանձնաժողովային դատաբժշկական փորձաքննություն։
Դատարանը մերժել է Աղվան Հովսեփյանի կալանավորումը փոխելու միջնորդությունը
ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, Քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։
Աղվան Հովսեփյանը գտնվում է կլինիկայում, նրա մոտ ախտորոշվել է շաքարային դիաբետ․ փաստաբանական խմբի հայտարարությունը
Հիշեցնենք, որ պետական բարձր պաշտոններ զբաղեցրած Աղվան Հովսեփյանը մեղադրվում է մի շարք հոդվածներով:
Աղվան Հովսեփյանի կալանավորումն անփոփոխ թողնելու որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել
Բողոքը մայիսի 20-ին մակագրվել է դատավոր Արշակ Վարդանյանին։
Աղվան Հովսեփյանը կշարունակի մնալ կալանավորված
Ընդ որում՝ դատարանները բավարարել են քննիչի միջնորդությունները՝ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու կամ այն երկարացնելու մասին՝ ընդունելով հանդերձ, որ հիմքեր չկան կարծելու:
Աղվան Հովսեփյանին վերաբերող քրգործն ուղարկվել է դատարան. Բյուրականում ապօրինի օտարված հողամասերը համայնքին կվերադարձվեն
Կալանք է դրվել նաև Վ.Մարկոսյանի 800.000.000 ՀՀ դրամ արժողությամբ անշարժ, շարժական գույքերի և ֆինանսական (դրամական) միջոցների վրա:
Աղվան Հովսեփյանի քրգործի նախաքննությունն ավարտվել է. նա մեղադրվում է խոշոր չափերի կաշառք ստանալու, փողերի լվացման մեջ
Գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, հանձնվել է հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ այն հաստատելու և դատարան ուղարկելու միջնորդությամբ:
Աղվան Հովսեփյանը կմնա կալանքի տակ. նրա մեղադրանքը համալրվել է
Ալեքսանյանը նաև հայտնել է, որ Հովսեփյանին առաջադրված մեղադրանքը համալրվել է:
Դատախազությունը չի ստացել Աղվան Հովսեփյանի վերաբերյալ քրեական գործով մեղադրական եզրակացությունը. Գոռ Աբրահամյան
Դա իրականությանը չի համապատասխանում. մեղադրական եզրակացությունը դատախազությունում չի ստացվել, և նման հարց չէր կարող քննարկվել:
Արագածոտնի մարզում թալանել են Աղվան Հովսեփյանի տունը, հափշտակել են թանկարժեք խմիչքներ և հուշանվերներ․ shamshyan
Գողության մասին էլ ոստիկանություն ահազանգել է առանձնատան աշխատակից Լ. Վ.-ն:
Աղվան Հովսեփյանը կմնա կալանքի տակ. դատարանը մերժել է բողոքը
Հիշեցնենք, որ Հովսեփյան կալանավորվել է սեպտեմբերի 8-ին:
Աղվան Հովսեփյանը կշարունակի մնալ կալանավորված. պաշտպան
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Հովսեփյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը:
Աղվան Հովսեփյանի կալանավորման որոշումը բողոքարկելու ենք. պաշտպան
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ, նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը երկու ամսով կալանավորվել է:
Աղվան Հովսեփյանը կալանավորվել է
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ, նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը կալանավորվել է։
Աղվան Հովսեփյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան
Այս մասին ՀԺ-ին փոխանցեց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը:
ՔԿ նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանը ձերբակալվել է. նրան մեղադրանք է առաջադրվել. ՀՔԾ
Քրեական գործի շահերից ելնելով` առավել մանրամասն տեղեկատվություն լրացուցիչ կհրապարակվի նախաքննության ընթացքում:
Նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանը հարցաքննվել է Մարտի 1-ի գործով․ Արթուր Դավթյան
Հարցին, թե այժմ ի՞նչ կարգավիճակ ունի նախկին գլխավոր դատախազը, Արթուր Դավթյանը պատասխանեց․ «Հետագան ըստ ապացույցների կերեւա»:
Եթե Աղվան Հովսեփյանը ճիշտ վերահսկեր նախաքննական մարմնին, այսօր Հայկ Հարությունյանի դիակը չէինք ունենա․ Անդրանիկ Քոչարյան
Հայկ Հարությունյանը շատ կարեւոր վկա էր, որովհետև եղել է ներքին գործերի նախարար և տիրապետում էր հսկայական ինֆորմացիայի։
Մարտի 1-ի գործով հարցաքննվել է Աղվան Հովսեփյանը
Նշենք, որ Աղվան Հովսեփյանը մարտիմեկյան արյունալի իրադարձությունների ժամանակ զբաղեցրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնը:
Տիգրան Ավինյանին Ապարանում ուղեկցում էին Աղվան Հովսեփյանը, Սամվել Ալեքսանյանն ու քրեական հեղինակություն Բոգոն
Սամվել Ալեքսանյանն ու Աղվան Հովսեփյանը ապարանցի են, եւ հավանաբար այդ հանգամանքի բերումով էլ մասնակցել են հենց Ապարանում անցկացվող միջոցառումներին։
Իմ տեղակալը փամփուշտները չի փոխել․ Աղվան Հովսեփյանը խուսափեց Մարտի մեկի վերաբերյալ հարցերից
Մյուս հարցերն անգամ չլսեց եւ ուղղակի շտապելով հեռացավ։ Ի դեպ՝ Հովսեփյանին ուղեկցում էր Սամվել Ալեքսանյանը։
Աղվան Հովսեփյանի նկարների 8 միլիոնանոց հավաքածուն եւ որդու հսկայական փոխառությունները
Սիսակ Հովսեփյանի մեկ այլ փոխառությունը հարկային տարվա սկզբում կազմել է 22 մլն դրամ, հարկային տարում հանձնվել է 36 մլն 765 հազար 250 դրամ, վերադարձվել է 4 մլն 120 հազար դրամ:
Մեկ ամիս անց․ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ կնշանակվի Հայկ Գրիգորյանը
Հայկ Գրիգորյանը կնշանակվի ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ: Այս հարցն ընդգրկված է կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգում:
Աղվան Հովսեփյանն ուզում է կուսակցություն բացել. Սամվել Ալեքսանյանը հրաժարվում է փող տալ
Մեզ հայտնի դարձավ, սակայն, որ Ալեքսանյանը կտրականապես հրաժարվել է որեւէ ձեւով առնչություն ունենալ նոր ձեւավորվելիք ուժի հետ ու հստակ հայտարարել է՝ իմ հետ գործ չունեք: