Ֆուտբոլիստը հայհոյել էր մրցավարին
Ստեղծվել է հայկական ֆուտբոլի մասին առաջին հավելվածը, որը կոչվում AFScore: Այն գործարկվել է այսօրվանից՝ օգոստոսի 24-ից:
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձարգույն խմբի 2020-21 մրցաշրջանի նորեկը կլինի «Վանը», որը 2019-20 մրցաշրջանում հանդես էր գալիս Առաջին խմբում:
«Լոկոմոտիվ» ֆուտբոլային ակումբը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կողմից իր վերաբերյալ հնչեցրած մեղադրանքները հերքելու համար պատրաստ է դիմել մինչեւ Լոզանի մարզական արբիտրաժային դատարան:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը մեկնաբանել է Հայաստանի Առաջին խմբի 2019-20 առաջնությունը դադարեցնելու որոշումը:
ՀՀ ֆուտբոլի Առաջի խմբի առաջնությունը դադարեցվեց պայմանավորված խաղերի պատճառով. 5 ակումբ ու 58 անձ որակազրկվել են:
Օրերս Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հայտարարություն տարածեց 5 ակումբների մասին, որոնց անունները կապվում են պայմանավորված խաղեր անցկացնելու հետ:
Այս օրերին հայկական ֆուտբոլում քննարկվող հիմնական թեմաներից մեկը Հայաստանի ֆուտբոլի Առաջին խմբի առաջնությունում գրանցվող ոչ ֆուտբոլային հաշիվներն են:
Հետաքրքիր է՝ ինչու «Շիրակն» ու «Լոռին» հայտարարությամբ հանդես չէին գալիս 1 կամ 3 ամիս առաջ. ՀՖՖ-ն պատասխանն ակումբներին
Հայաստանի ֆուտբոլի Բարձրագույն խմբի առաջնությունում հանդես եկող «Շիրակն» ու «Լոռին» իրենց մտահոգությունն են հայտնել Առաջին խմբի առաջնության վերաբերյալ: