Քաղաքացիներին սպասարկող ծառայությունների աշխատանքը վերսկսելու վերաբերյալ տեղեկությունը կտրամադրվի լրացուցիչ:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Ներքին անվտանգության վարչությունում իրականացված ծառայողական քննության ընթացքում, ըստ Աշոտ Ահարոնյանի, լսվել են եւ հարեւանները, եւ տարածքի պատասխանատու ոստիկանության ծառայողները:
Այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հայտնել է ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Ավելի վաղ Վիտալի Բալասանյանը հայտնել էր, որ ոստիկանները փորձել էին զննության ենթարկել իր մեքենան, սակայն նա դա թույլ չի տվել:
Արդյունքների մասին կտեղեկացվի քննության ավարտից հետո:
Ճանապարհային ոստիկանության կատարած աշխատանքի արդյունավետությունը փաստում է համեմատական վիճակագրությունը։
Նվազել է նա զոհերի ու վիրավորների թիվը, համապատասխանաբար` 6-ով ու 12-ով. անցյալ տարվա այս հատվածում ճանապարհներին զոհվել է 15 մարդ, այս տարի` 9-ը, վիրավորվել է 193-ը, այս տարի` 181 մարդ:
Հայտնում ենք, որ լուրը բացարձակապես չի համապատասխանում իրականությանն ու ապատեղեկատվություն է:
Գերմանիայում մայրուղիների վրա ընդհանրապես արագության սահմանափակում չկա: Իսկ մեր ճանապարհների որակը այնպիսին չէ, որ շատ մեծ արագություն հնարավոր լինի զարգացնել:
Հավաքի մասնակիցների գործողություններով էապես խորչընդոտվել են երթևեկության մասնակիցների իրավունքները, մասնավորապես՝ սահմանափակված է եղել տրանսպորտային միջոցների շարժը: