Արցախի Հանրապետության տարածքում մայիսի 1-3-ը՝ շրջանների զգալի մասում, 4-ին առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 30-ին կնվազի 4-6 աստիճանով։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 25-28-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով։
Այս մասին հայտնում են Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
Արցախում այսօր և վաղը սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 19-ին կբարձրանա 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում, Արցախում՝ 6-9 աստիճանով։
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է սպասվող եղանակին
Մարզերում այսօր ցերեկը, ապրիլի 18-ին, 19-ին առանձին շրջաններում, 20-22-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 15-16-ն աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով, 16-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում նույնքանով կնվազի։
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-5 մ/վ, 14-15-ն առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 13-ին, 14-ի գիշերը աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով։
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 7-8-ն աստիճանաբար կնվազի 2-5 աստիճանով։
Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Երևանում ապրիլի 3-ին կեսօրից հետո հնարավոր է կարճատև անձրև։
Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունելի սկզբնամաս, Դիլիջանի ոլորաններում, Ճամբարակի, Սիսիանի տարածաշրջաններում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 40-50 մետր։
Մարտի 30-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Աշոցքի տարածաշրջանում ձյուն է տեղում, իսկ Հրազդանի, Սևանի, տարածաշրջաններում՝ անձրև։
Այս հատվածներում ցածր ջերմաստիճանը մարտի 31-ի երեկոյան և 1-ի գիշերը կուղեկցվի նաև ձյան տեսքով տեղումներով։ Վաղվանից ձյուն կամ ձնախառն անձրև է սպասվում բոլոր շրջաններում:
Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-31-ին գիշերը կնվազի 5-7, ցերեկը 15-19 աստիճանով։
Մարտի 28-ին, 29-ի գիշերը, 30-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Երևանում մարտի 25-ին հնարավոր է կարճատև անձրև:
Արցախում այսօր և վաղը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Աղվանի-Գորիս ավտոճանապարհին մառախուղ է և ձյուն է տեղում։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 22-24-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Երևան քաղաքում մարտի 20-ի ցերեկը, 21-ին, 24-25-ը հնարավոր է կարճատև անձրև։ Մարտի 22-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին իրականացնում են մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքներ:
Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Արցախում այսօր և վաղը սպասվում է անձրև։
Երևանում հնարավոր է կարճատև անձրև:
Իրավիճակը ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության ճանապարհներին ժամը 17:00-ի դրությամբ։
Սելավը հեղեղել է նահանգի վարչական կենտրոնի մի շարք փողոցներ և պողոտաներ։
Երեկ երեկոյան Թուրքիայի Շանլըուրֆա նահանգում սկսված տեղատարափ անձրևների հետևանքով որոշ շրջաններում խիստ վարարումներ են, տասնյակ մեքենաները մնացել են ջրի մեջ։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 12-ի ցերեկը կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Երևանում մարտի 10-12-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 13-14-ին սպասվում է անձրև:
Երևանում մարտի 4-6-ին 7-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև:
Երևանում մարտի 2-6-ը հնարավոր է կարճատև անձրև:
Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել ձմեռային անվադողերով:
Երևանում սպասվում է անձրև։
Օդի ջերմաստիճանը 23-ի ցերեկը կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը 16-ի ցերեկը կնվազի 2-3 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձանա:
Նոյեմբերի 10-11-ն առանձին շրջաններում սպասվում են թույլ տեղումներ:
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 23-26-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 8-9-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով:
Առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ արագությամբ:
Երևան քաղաքում սեպտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-23-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Անձրեւների սեզոնը, որն ավարտվում է հոկտեմբերին, ամեն տարի հանգեցնում է հարյուրավոր զոհերի, տասնյակ հազարավոր մարդիկ մնում են անօթեւան:
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 5-7-ը կնվազի 7-10 աստիճանով:
Մի քանի տասնյակ մարդու հրաշքով հաջողվել է փրկվել Սոչիի փողոցներում ջրային հոսանքներից տարերքի կատաղի ժամանակ, ասել է Կոպայգորոդսկին։
Հուլիսի 21-ի ցերեկը, 22-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վրկ արագությամբ:
Հուլիսի 5-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևան քաղաքում հուլիսի 3-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Քամին՝ հարավարևելյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-22 մ/վ արագությամբ: Արարատյան դաշտում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 5-8-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Երևանում հուլիսի 2-ի կեսօրից հետո քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Արարատյան դաշտում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ։ Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 02-04-ին աստիճանաբար կնվազի 3-5, Սյունիքում և Արցախում՝ 8-10 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Հիդրոօթերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում է կայծակի հարվածը Արագածի լանջերին։
Ֆեյսբուքյան օգտատերերը տեսանյութեր էին հրապարակում բակերից, անցումներից եւ շքամուտքերից, որտեղ տեսանելի էր՝ ինչպես է մեծ քանակությամբ անձրեւաջուրը լցվում փակ տարածքներ:
Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20մ/վ արագությամբ:
Նման ուժգնության ամպրոպները տարվա այս ժամանակահատվածում Երևանի համար հազվադեպ օդերևութաբանական երևույթ են և կրկնվում են միջինը 10 տարին մեկ անգամ։
Ուժեղ քամուց պատճառված վնասների հետևանքով զոհեր և տուժածներ չկան։
Հունիսի 22-ի կեսօրից հետո, 23-ի գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ նաև քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 17-19-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 12-ի ցերեկը կնվազի 1-2 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 5-ին կբարձրանա 1-2 աստիճանով:
Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:
Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 02-05-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 02-05-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-6 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը էապես չի փոխվի:
Բողբոջների և ճյուղերի վրայի խոցերում 23 տարի շարունակ կարող են առաջանալ նորանոր սպորներ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 24-ի ցերեկը կնվազի 7-10 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար կբարձրանա 10-12 աստիճանով:
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից տեղեկացնում են, որ Երևանում մայիսի 24-ի ցերեկը, 25-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են անձրև և ամպրոպ:
Երևանում մայիսի 23-ի ցերեկը, 24-ին, 25-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:
Հանրահավաք չանցկացնելու հաջորդ պատճառը, ըստ Սաղաթելյանի, նաև վաղվա ծավալուն աշխատանքներն են:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 16-ի ցերեկը կնվազի 7-10 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար նույնքան կբարձրանա:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 15-ի ցերեկը կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով, 16-ի ցերեկը կնվազի 7-10 աստիճանով, այնուհետև աստիճանաբար նույնքան կբարձրանա:
Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա:
Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի:
Քամին՝ արևմտյան՝ 3-6 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 1-2-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 4-6, Լոռիում և Տավուշում՝ 6-9 աստիճանով:
Հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը:
Սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:
Երևան քաղաքում ապրիլի 14-ի ցերեկը, 15-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևանում ապրիլի 13-ի ցերեկը սպասվում է անձրև:
Օդի ջերմաստիճանը 10-11-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 4-6, 12-13-ն աստիճանաբար կնվազի 10-13 աստիճանով:
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 07-ի ցերեկը, 08-ի առավոտյան և ցերեկը, 09-ին, 12-ին կեսօրից հետո շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև, առանձին հատվածներում՝ նաև ամպրոպ:
Առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում:
Ունենալու ենք սովորականից տաք ապրիլ, եւ թափվելու են ավելի քիչ տեղումները, ինչը բնորոշ է մեր կլիմայական պայմաններին:
Երևանում օդի ջերմաստիճանը 20-ի ցերեկը կնվազի 5-6 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը 17-ի գիշերը կնվազի 5-8 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում մարտի 09-ին կնավզի 6-8 աստիճանով։
Քամին՝ հյուսիսային՝ 2-5 մ/վ, մարտի 5-ին, 8-10-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Մարտի 9-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։
Քամին՝ հարավային՝ 2-5 մ/վ, մարտի 3-5-ը, 8-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը մարտի 4-5-ը կնվազի 6-8 աստիճանով։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Ախուրյանի, Ապարանի տարածաշրջաններում թույլ ձնախառն անձրև է տեղում։
Օդի ջերմաստիճանն մարտի 4-5-ը կնվազի 6-8 աստիճանով։
Մարտի 05-ի գիշերը, 06-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավային՝ 2-5 մ/վ, մարտի 3-4-ն առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ:
Քամին՝ հարավային՝ 5-10մ/վրկ, փետրվարի 25-ին և 26-ին, մարտի 02-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։
Նահանգի նահանգապետ Կլաուդիո Կաստրոն երեքշաբթի երեկոյից սկսած համակարգում է միջգերատեսչական աշխատանքները՝ արտակարգ իրավիճակի հետևանքները վերացնելու համար:
Սիսիանի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին և Ստեփանավանի ոլորաններում տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Արարատյան դաշտում առավոտյան ժամերին հնարավոր է մառախուղ:
Երևանում դեկտեմբերի 1-ին սպասվում է անձրև, հնարավոր է ամպրոպ:
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը հայտնում է, որ Երևան քաղաքում այսօր՝ նոյեմբերի 28-ի ցերեկը, դեկտեմբերի 1-ի ցերեկը, 2-ի գիշերը սպասվում է անձրև:
Երևանում դեկտեմբերի 1-ի ցերեկը սպասվում է անձրև:
Վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել ձմեռային անվադողերով:
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել ձմեռային անվադողերով։
Արցախում այսօր սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, վաղը՝ անձրև:
Օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 2-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3, նոյեմբերի 4-7-ն աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով:
Քամին հարավ-արևմտյան՝ 5-10մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 18-20-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը կբարձրանա 1-2, հոկտեմբերի 4-6-ն աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով:
Սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 1-ն աստիճանաբար կնվազի 6-9 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը լույս 27-ի գիշերը կնվազի ևս 3-4 աստիճանով:
Արցախում այսօր սպասվում են անձրև և ամպրոպ, վաղը՝ առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 24-ի կեսօրից հետո, 25-ի գիշերը աստիճանաբար կնվազի 7-10 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը 19-20-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը 17-ին կնվազի 5-7 աստիճանով:
Հիդրոօթերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են, որ Երևան քաղաքում սեպտեմբերի 12-ի ցերեկը, 13-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Հանրապետությունում սպասվում են անձրև և ամպրոպ։
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ-ից՝ ներկայացնելով առաջիկա 5 օրերի եղանակի կանխատեսումը:
Վերջին երեք օրերին տեղացող անձրևների հետևանքով ԱԻՆ-ը ստացել է 67 ահազանգ:
Փրկարարները տարածքից դուրս են բերել «Մերսեդես» մակնիշի ավտոմեքենա և «Հունդայի» մակնիշի միկրոավտոբուս, իրականացրել ջրահեռացման աշխատանքներ մոտ 2000 քմ տարածքում:
Փողոցներում լողացող տասնյակ մեքենաներ, ավերված գազի ու ջրի խողովակներ, փլված սանդուղքներ ու վարար գետեր՝ անմիջապես պատուհանների ու տանիքների վրայով: Սոչիում արդեն մի քանի օր է՝ արտակարգ իրավիճակ է:
Հուլիսի 5-10-ն Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 4-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, այնուհետև 5-8-ի ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 4-5 աստիճանով։
Ըստ Սուրենյանի՝ ի տարբերություն հունիս ամսվա՝ հուլիս ամսվա ընթացքում Հայաստան կներթափանցեն նաև սառը օդային հոսանքներ: Ժամանակ առ ժամանակ կգրանձվեն ամպրոպի տեսքով կարճատև անձրևային տեղումներ:
Առաջիկա գիշեր մայրաքաղաքում կլինի +17+19, վաղը ցերեկը՝ +33+35։
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 28-29-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 23-26-ը ցերեկը աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևան քաղաքում մայիսի 16-ի և 21-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է, 17-ին կեսօրից հետո, 18-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Մայիսի 18-ի ցերեկը, 19-20-ը սպասվում է առա
Էն երեք տունը միասին 6-7 մլն դրամն անցնող ծախս է, չհաշված էն երկու մասնակի վնասված տները: Վաղը ավելի կոնկրետ կդառնա վնասի չափը:
Մայիսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը բարձր լեռնային շրջաններում սպասվում են տեղումներ ձյան տեսքով:
Օդի ջերմաստիճանը 8-9-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 2-4-ը ցերեկը աստիճանաբար կբարձրանա 7-9 աստիճանով, 5-6-ը՝ կնվազի նույնքան:
Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 27-ի ցերեկը կնվազի 3-5 աստիճանով:
Երևանում ապրիլի 2-ի ցերեկը, 3-ին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր են կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 4-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը 22-23-ն աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Հունվարի 16-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքում տեղում է ձյուն, իսկ Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում՝ ձնախառն անձրև։
ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են:
Գորիսի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին թույլ ձյուն է տեղում, իսկ Կապանի ավտոճանապարհներին՝ անձրև:
Գեղարքունիքի և Լոռու մարզերում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Վրաստան մուտքն արգելող որոշումը շարունակում է ուժի մեջ մնալ։ Արգելքը չի վերաբերում բեռնափոխադրումներին:
Երևան քաղաքում նոյեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-20-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Երևան քաղաքում նոյեմբերի 14-ի ցերեկը, 15-19-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Այս տեղումները մեծ օգնություն էին թշնամու կողմից հրդեհված մեր անտառներին։
Օդի ջերմաստիճանն այսօր ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 2-4 աստիճանով, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում՝ 6-8 աստիճանով, 23-25-ը՝ նույնքան կբարձրանա։
Վարորդներին հորդորում ենք լինել զգոն և պահպանել անվտանգ երթևեկության կանոնները։
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 20-22-ն աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով:
Երևան քաղաքում՝ սեպտեմբերի 18-ի ցերեկը, 19-21-ը, 23-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 22-ին՝ կեսօրից հետո հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
Առաջիկա գիշերը մայրաքաղաքում կլինի +19+21, վաղը ցերեկը՝ +33+35:
Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 5-6-ն աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 26-27-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով, 29-30-ը նույնքանով կնվազի։
Առանձին վայրերում սպասվում է նաև կարկուտ: Քամին` հյուսիս-արևմտյան՝ 3-8 մ/վրկ:
Ուլտրամանուշակագույն ճառագայթման ինտենսիվությունը սպասվում է նորմայից բարձր: Խորհուրդ է տրվում ժամը 11:00-ից 17:00-ն ընկած ժամանակահատվածում խուսափել արևի ուղիղ ճառագայթներից:
Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևան քաղաքում հունիսի 22-ի ցերեկը, 23-27-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին կլինի հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 24-25-ը կնվազի 8-10 աստիճանով։
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 21-22-ը կբարձրանա 3-5 աստիճանով։
Մայիսի 11-ից սկսած անձրևները հիմանակնում դադարում են և առաջիկա 10 օրերին օրվա մեծ մասը ունենալու ենք արևային եղանակ։
Այս պահին մասնագետները քննարկում են խնդրի թեկուզ ժամանակավոր լուծման տարբերակները: