ՊՎԾ-ն Մետրոպոլիտենում հայտնաբերել է շուրջ 1.2 մլրդ դրամի չարաշահումներ. արդյունքներն ուղարկվել են դատախազություն
Պետական վերահսկողական ծառայության կողմից իրականացվել են առաջարկություններ Մետրոպոլիտենի ենթակառուցվածքների արդիականացման վերաբերյալ:
«ՋՐԱՌ»-ում հայտնաբերվել են 2,103,987.7 հազ. դրամի խախտումներ և թերություններ. ՊՎԾ
Արձանագրվել են 2,103,987.7 հազ. (երկու միլիարդ հարյուր երեք միլիոն ինը հարյուր ութսունյոթ հազար յոթ հարյուր) դրամի խախտումներ և թերություններ։
ՊՎԾ-ի ստուգումներով ոստիկանությունում հայտնաբերված խախտումների փաստաթղթերը դատախազությունն ուղարկել է ՀՔԾ
Գնահատվել է նախնական, ըստ որի՝ պետությանը պատճառված վնասը գերազանցում է մոտ 700 մլն ՀՀ դրամը:
Ոստիկանության պաշտոնյաների կողմից պետությանը պատճառված վնասը գերազանցում է 700 միլիոն դրամը. ՊՎԾ
Ամփոփված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ հանցագործության հատկանիշների առկայության հարցը քննարկելու նպատակով:
ՊՎԾ-ն ուսումնասիրություն է իրականացնում ՀՀ-ում ներդրումների ոլորտում իրականացվող գործընթացների օրինականության նկատմամբ
ՊՎԾ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ ուսումնասիրության առարկա են դարձվելու 2018 թվականի մայիս ամսից սկսած նախաձեռնված ներդրումային գործընթացները։
Դավիթ Սանասարյանի կողմից 9-ամյա երեխայի վրաերթի ենթարկելու փաստի առթիվ քրգործ է հարուցվել. փաստաբան
Նա նշել է, որ համաձայն դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության, երեխայի առողջությանը վրաերթի հետևանքով պատճառվել է միջին ծանրության վնաս:
Դավիթ Սանասարյանի գործով Աշոտ Վանյանը, Զարուհի Մեժլումյանը և այլ աշխատակիցներ ընդգրկվեցին դատակոչի ցուցակում
Նա նշեց, որ վերը թվարկված անձանց ցուցմունքները կարևոր նշանակություն ունեցող ցուցմունքներ են՝ ի պաշտպանություն Սանասրյանի, սակայն գործի նյութերին ծանոթանալիս նկատել է, որ նրանք դատակոչի ցուցակում չկան:
Դավիթ Սանասարյանի գործով դատավոր Դավիթ Բալայանը ինքնաբացարկի առերեւույթ երեք հիմք նշեց
Բալայանը որպես առաջին հիմք նշեց այն, որ ինքը հոկտեմբերի 14-18-ը Սանասարյանի պաշտպան Արսեն Սարդարյանի եւ Շիրակի մարզի դատախազի հետ մեկնել է արտերկիր՝ գործուղման, մասնակցել սեմինարի:
Մեկնարկեց Դավիթ Սանասարյանի եւ մյուսների գործով նիստը
Ի պատասխան՝ դատավորն ասաց. «Նիստը սկսում է ժամը 15:00-ին, այժմ 15:03 է, ուստի նա պետք է այդ ժամին ներակ լիներ, պարո՛ն Սարդարյան»:
Դատախազությունը ստացել է Դավիթ Սանասարյանի հետ կապված քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ. Արթուր Դավթյան
«Նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազը պետք է իրականացնի իր հսկողական, դատավարական ղեկավարման գործառույթները, որից հետո նոր որոշում կլինի»,-ասաց դատախազը։
Հեմոդիալիզի պարագաների գնման արդյունքում հայտնաբերվել են մի շարք խախտումներ. ՊՎԾ
Պետական վերասկողական ծառայույթունը ներկայացրել է հաշվետվություն՝ 2019 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում կատարած հիմնական աշխատանքների վերաբերյալ:
Հարկադիր կատարման ծառայությունը 143.9 մլն դրամի վառելիք է ձեռք բերել՝ չհիմնավորելով դրա հետագա ծախսը․ ՊՎԾ
Արդյունքում պարզվել է, որ Հարկադիր կատարման ծառայությունը, նախնական գնահատականներով, նշված ժամանակահատվածում իր կարիքներից չբխող շուրջ 143.9 մլն դրամի վառելիք է ձեռք բերել
ՊՎԾ-ն կոչ է անում ԵՊԲՀ-ի մասին իրենց հայտարարությունը չմեկնաբանել որպես մեղադրական եզրակացություն
Անհրաժեշտ է նշել նաև, որ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը թիրախավորված և անձնավորված ուսումնասիրություններ երբևէ չի իրականացրել և չի իրականացնում։