Պետական վերահսկողական ծառայությունը գործում է բացառապես օրենքով իրեն տրված լիազորությունների շրջանակում:
Ուսանողների՝ ուսման ժամանակահատվածում ՀՀ-ից բացակայելու, սակայն շարունակաբար հաջորդ կուրս փոխադրվելու և ավարտական դիպլոմներ ստանալու արձանագրումը ևս հիմնականում չի համապատասխանում իրականությանը:
Ուսումնասիրվել են ավտոմեքենաների խլացուցիչների օգտագործված կատալիտիկ չեզոքացուցիչների` թանկարժեք մետաղներ պարունակող կերամիկական թափոնների արտահանման գործընթացը․ հայտնաբերվել են խախտումներ
Ու այդ ամենն անում են դեմքի «շատ լուրջ» արտահայտությամբ՝ համեմելով ակնհայտորեն մտացածին «դետալներով», հղում տալով ինչ-որ անանուն աղբյուրների կամ շինծու հասցեատերերի:
Պետական վերահսկողական ծառայությունը հետևողականորեն իրականացնում է իրեն վերապահված լիազորությունները:
Իրավապահ մարմինների հետ համագործակցության արդյունքում «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ում հայտնաբերվել են մի շարք խախտումներ:
Երևանի քաղաքապետարանում իրականացված վերահսկողությամբ հայտնաբերված նշված դեպքերի վերաբերյալ տեղեկություններն ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազին՝ իրավական գնահատական տալու և հետագա ընթացքն ապահովելու համ
Հայտնում եմ, որ աշխատանքային գործունեությունս շարունակելու եմ պետական կառավարման համակարգում՝ ի շահ Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի:
Հարցին՝ ինչ-որ խախտում հայտնաբերվե՞լ է, Դանիելյանը պատասխանեց. «Դեռ չենք կարող որեւէ բան հայտարարել, երբ ստուգումներն ավարտվեն, կհայտարարենք»:
Պատգամավորը մեզ հետ զրույցում չցանկացավ մեկնաբանել մանդատը վայր դնելու եւ այլ պաշտոնի անցնելու մասին տեղեկությունները։
Ներկայումս մանկապարտեզը շարունակում է իր բնականոն գործունեությունը և մանկապարտեզ են հաճախում ՀՀ ոստիկանության զոհված և սոցիալապես անապահով աշխատակիցների ընտանիքների բազմաթիվ երեխաներ:
Հաշվի առնելով հանրային հատվածում ծավալված քննարկումները՝ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունն իրականացրել է մշտադիտարկում
Հանդերձանքի ձեռքբերման հատվածում արձանագրվել են պետության օրինական շահերին հասցված շուրջ 735 մլն դրամի հնարավոր վնասի ռիսկային դեպքեր:
Անհրաժեշտ է ընդգծել, որ իրականացված որոշ ուսումնասիրությունների և մշտադիտարկումների հիման վրա կազմված տեղեկանքներում առկա են պետական և ծառայողական գաղտնիք պարունակող տեղեկություններ:
«Հարցի լուծումն այս պահին ԱԳԼՃԿ-ներում դրված հաշվիչների նման հաշվիչների տեղադրումն է, որ սարքը ցանկացած վայրում ավտոմատ հաշվարկի. և Սյունիքի ու Մեղրիի բնակիչները գազի՝ տարբեր գներ չվճարեն»,- ասաց նա:
Կազմված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ գլխավոր դատախազություն
Արձանագրվել են 2,103,987.7 հազ. (երկու միլիարդ հարյուր երեք միլիոն ինը հարյուր ութսունյոթ հազար յոթ հարյուր) դրամի խախտումներ և թերություններ։
Գնահատվել է նախնական, ըստ որի՝ պետությանը պատճառված վնասը գերազանցում է մոտ 700 մլն ՀՀ դրամը:
Ամփոփված տեղեկանքն ուղարկվել է ՀՀ դատախազություն՝ հանցագործության հատկանիշների առկայության հարցը քննարկելու նպատակով:
ՊՎԾ լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ ուսումնասիրության առարկա են դարձվելու 2018 թվականի մայիս ամսից սկսած նախաձեռնված ներդրումային գործընթացները։
Նա նշել է, որ համաձայն դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության, երեխայի առողջությանը վրաերթի հետևանքով պատճառվել է միջին ծանրության վնաս:
Նա նշեց, որ վերը թվարկված անձանց ցուցմունքները կարևոր նշանակություն ունեցող ցուցմունքներ են՝ ի պաշտպանություն Սանասրյանի, սակայն գործի նյութերին ծանոթանալիս նկատել է, որ նրանք դատակոչի ցուցակում չկան:
Բալայանը որպես առաջին հիմք նշեց այն, որ ինքը հոկտեմբերի 14-18-ը Սանասարյանի պաշտպան Արսեն Սարդարյանի եւ Շիրակի մարզի դատախազի հետ մեկնել է արտերկիր՝ գործուղման, մասնակցել սեմինարի:
Ի պատասխան՝ դատավորն ասաց. «Նիստը սկսում է ժամը 15:00-ին, այժմ 15:03 է, ուստի նա պետք է այդ ժամին ներակ լիներ, պարո՛ն Սարդարյան»:
«Նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազը պետք է իրականացնի իր հսկողական, դատավարական ղեկավարման գործառույթները, որից հետո նոր որոշում կլինի»,-ասաց դատախազը։
Պետական վերասկողական ծառայույթունը ներկայացրել է հաշվետվություն՝ 2019 թվականի առաջին կիսամյակի ընթացքում կատարած հիմնական աշխատանքների վերաբերյալ:
Արդյունքում պարզվել է, որ Հարկադիր կատարման ծառայությունը, նախնական գնահատականներով, նշված ժամանակահատվածում իր կարիքներից չբխող շուրջ 143.9 մլն դրամի վառելիք է ձեռք բերել
Անհրաժեշտ է նշել նաև, որ ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայությունը թիրախավորված և անձնավորված ուսումնասիրություններ երբևէ չի իրականացրել և չի իրականացնում։