«Ժուչոկը» գտնելուց հետո, տնօրենը հեռացվել է աշխատանքից.քաղաքական լարված իրավիճակ Արթիկում
Մայիսի 25-ին Արթիկի քաղաքապետ Մխիթար Վարագյանի որոշմամբ, աշխատանքից ազատվել է Արթիկի թիվ 4 մանկապարտեզի տնօրեն Հասմիկ Աջամօղլյանը: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց մանկապարտեզի արդեն նախկին տնօրենը:
«Ես աշխատանքից ազատված եմ: Աուդիտի արդյունքում հանձնաժողովը անվստահություն է հայտնել ու հեռացրել աշխատանքից: Լրիվ քաղաքականության հետ կապված վրեժխնդրություն է: Ես առաջիկայում պատրաստվում եմ դատի տալ, իմ իրավունքները պաշտպանելու համար»,- ասաց Աջամօղլյանը:
Armtimes.com-ը դեռ մայիսի 5-ին տեղեկություն էր հրապարակել այն մասին, որ Արթիկում լարվել են քաղաքապետ Մխիթար Վարագյանի եւ որոշ մանկապարտեզների տնօրենների հարաբերությունները: Հասմիկ Աջամօղլյանի խոսքով՝ քաղաքապետի այս վերաբերմունքը քաղաքական ենթատեքստ ունի, քանի որ նա ՏԻՄ եւ ԱԺ ընտրությունների ժամանակ սատարել է Մուշեղ Պետոյանին, ինչն էլ Վարագյանի սրտով չի եղել: Այս քաղաքական լարված իրավիճակը դարձավ էլ ավելի պայթյունավտանգ, երբ թիվ 4 մանկապարտեզի տնօրեն Հասմիկ Աջամօղլյանի աշխատասենյակից ապրիլի 25-ին հայտնաբերվեց գաղտնալսող սարք:
Նշենք, որ 2016 թվականին Վարագյանը եւ Պետոյանը Արթիկի քաղաքապետի պաշտոնի համար էին պայքարում: Նրանք լուրջ մրցակիցներ են: Արթիկն այս պահին բաժանված է երկու թեւի:
Շիրակի մարզի դատախազ Կարեն Գաբրիելյանի փոխանցմամբ, Արթիկի մանկապարտեզում հայտնաբերված գաղտնալսող սարքի գործով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 144 հոդվածի հատկանիշներով, հարցաքննվել է մանկապարտեզի անձնակազմը եւ այլ անձիք, որոնց անունները գաղտնի են պահվում։
Արթիկի քաղաքապետ Մխիթար Վարագյանը armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ մանկապարտեզի տնօրենին աշխատանքից ազատել է, քանի որ կատարված աուդիտի արդյունքում հայտնաբերվել է չարաշահումներ:
«Աուդիտի արդյունքում պարզվել է, որ բազմակի խախտումներ են եղել»,-armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքապետը:
- Պարոն Վարագյան, ի՞նչ խախտումներ են եղել:
- Զանգեք աուդիտին, Ձեզ պարզաբանում կտա:
- Դուք չեք կարողանու՞մ հիմնավորել, թե՞ ինչու եք հեռացրել աշխատանքից:
- Ասում եմ՝ աուդիտի արդյունքներից ելնելով: Բացահայտվել է խախտումներ ֆինանսական ոլորտում: Մենք այդ գումարը վերականգնելու ենք:
- Ի՞նչ չափի գումարի մասին է խոսքը:
- 70 հազար դրամի կարգի գումար է:
- Ի՞նչ է արել այդ գումարը:
-Մեկը գնացել է արձակուրդ, նրա պարտականությունները դրել են մեկ այլ աշխատակցի վրա, որը նույն ժամին այլ պարտականություն է ունեցել: