Նոր նշանակումներ ԱԱԾ-ում. ովքեր նշանակվեցին նոր ստեղծված պաշտոններում
Կառավարության այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի մեջ է ներառվել ազգային անվտանգության ծառայության սահմանապահ զորքերի ղեկավարների նշանակման վերաբերյալ որոշման նախագիծ: Այն գործադրին ներկայացրեց ԱԱԾ պետի տեղակալ Արզուման Հարությունյանը:
Հայաստանի պետական սահմանի հայ-վրացական հատ­վածի սահմանային ներկայացուցիչների գործունեության Լոռի-Տավուշ տեղամասի սահմանային ներկայացուցիչ նշանակվեց ազ­գային անվտանգության ծառա­յության սահմանապահ զորքերի 1-ին սահմանապահ ջոկատի պետ, գնդապետ Գուրգեն Հենրիկի Գալստյանը (գտնվելու վայրը՝ Պուշկինո գյուղ):
Հայաստանի պետական սահմանի հայ-վրացական հատ­վածի սահմանային ներկայացուցիչների գործունեության Աշոցք-Ամասիա տեղամասի սահմանային ներկայացուցիչ նշանակվեց ազ­գային անվտանգության ծառա­յության սահմանապահ զորքերի առանձին սահմանապահ պարետատան պարետ, փոխգնդապետ Հուսիկ Մարտիրոսյանը (գտնվելու վայրը՝ գյուղ Աշոցք):
Այս որոշման ընդունման արդյունքում համապատասխան լուծումներ կստանան Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի հայ-վրացական հատվածի սահմանային ռեժիմի պահպանման ընթացքում ի հայտ եկող տարաբնույթ հարցերը, ինչպես նաև կդյուրացվի սահմանային միջադեպերի կարգավորման գործընթացը: