Քելե լաո, քելե էրթանք մեր Էրգիր. Զարուհի Փոստանջյանը համաշխարհային քարոզարշավ է սկսում
Զարուհի Փոստանջյան այսօր լրագրողներին ներկայացրել է «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության գաղափարախոսությունը եւ սկզբունքները: Այն սկսվում է հայկական բարձրավանդակի նկարագրությամբ, հայերի ծագումնաբանությամբ եւ, ըստ Փոստանջյանի՝ հասնում է մերօրյա բռնատիրակարգերը:
Փոստանջյանի քաղաքական գործունեություններում առաջնային են ազգային քաղաքական ընտրանու եւ ժամանակավոր կառավարություն ստեղծումը, համաշխարհային քարոզարշավի անցկացումը:
«Հավաքագրելու ենք հայ ազգի զավակներին եւ վերականգնելու ենք հայ ազգի քաղաքական առաքելությունը: Հիմնադրելու ենք կառույցներ՝ Կանադայում, ԱՄՆ-ում, Եվրոպայում, ՌԴ-ում, Միջին Արեւելքում եւ այլ երկրների հայկական գաղութներում»,- իր առաջիկա քաղաքական քայլերի մասին խոսելիս նշում է Զարուհի Փոստանջյանը:
Զարուհի Փոստանջյանն իր քաղաքական ծրագրերն իրականացնելու է «Երկիր Ծիրանի, Դեպի Արարատ, Քելե լաո, քելե էրթանք մեր Էրգիր՝ վերադառնալու ենք» գաղափարախոսություններով:
«Մեր խնդիրն է ստեղծել ժամանակավոր կառավարություն, որը կընդունի մի շարք օրենքներ, որից հետո ձեւավորելու ենք հիմնական իշխանությունը: Մենք չունենք ազգային իշխանություն, որից կարող ենք ակնկալել ինչ-որ մի բան: Տապալելու ենք այս իշխանությունը՝ իր բոլոր մարմիններով»,- եզրափակում է Զարուհի Փոստանջյանը: