Գյումրիում խստացված հսկողություն է. փողոցները փակում են Սերժ Սարգսյանի այցի համար (ՖՈՏՈ)
Հոկտեմբերին 1-ին Գյումրիի մի շարք փողոցներով անց ու դարձ անել հնարավոր չի լինի: Այդ օրը նշվելու է «Գյումրու օր» տոնակատարությունը, որին ներկա է լինելու նաեւ Սերժ Սարգսյանը: Փողոցների փակման միակ նպատակը հենց Սարգսյանի այցն է, քանի որ նախորդ տարիներին երթեւեկության նման խստացված սահմանափակում չի եղել:
Մասնավորապես, Գյումրու քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության համաձայն, սեպտեմբերի 30-ից սկսած փակ կլինի Սպանդարյան եւ Համբարձումյան փողոցների ﬕջանկյալ հատվածը, իսկ հոկտեմբերի 1-ին՝ «Վարդանանց» հրապարակ մուտք գործող փողոցները: Փողոցները փակ կլինեն սեպտեմբերի 30-ին 00:00-ից սկսած ﬕնչեւ ուշ երեկո:
Այս օրերին աջ ու ձախ փորձում են քաղաքը ներկայանալի տեսքի բերել: Քաղաքապետարանից բնակիչներին կարգադրում եմ բակերը մաքուր պահել`նախագահին դիմավորելու համար: Նա ներկա է գտնվելու «Կումայրի» պատմական արգելոցում գտնվող Ռուսթավելի փողոցի բացման արարողությանը:
Լուսանկարում՝ Ռուսթավելի փողոցի շինարարական աշխատանքները
Արդեն գրել էինք, որ Գյումրու քաղաքապետը համայնքային բյուջեից 8 մլն դրամ է հատկացնում քաղաքի տոնակատարության համար: