ՀՀ կառավարությունը իր այսօրվա նիստում կքննարկի «Արմյանսկի ուրաժայ» ընկերությանը հարկային լրացուցիչ արտոնություններ տրամադրելու հարցը: Այս ընկերության հիմնադիրներից մեկը ՀՀ նախագահի գլխավոր խորհրդական Արամ Ղարիբյանն է:
Ղարիբյանների ծննդավայրում` Գողթում, 11 հեկտար մակերեսով ջերմոցներ շահագործող այս ընկերությունը նախկինում 3 անգամ ստացել է իր ներկրած ապրանքների վրա հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկը 3 տարի անց վճարելու արտոնություն եւ հիմա կստանա եւս 12 միլիոնի հարկը ավելի ուշ վճարելու թույլտվություն: Ուշագրավ է, որ այս ընկերությունը առաջին անգամ հարկային արտոնություն է ստացել 2014թ. մայիսին, երբ Հովիկ Աբրահամյանը նոր էր նշանակվել ՀՀ վարչապետ:
Կառավարության այսօրվա նիստը ըստ ամենայնի Աբրահամյան վարչապետի համար կլինի վերջինը եւ դրա օրակարգային հարցերից մեկը կրկին կլինի «Արմյանսկի ուրաժային» հարկային արտոնություն տրամադրելու մասին: Աբրահամյանի` ՀՀ վարչապետ լինելու մոտ 27 ամիսներին Ղարիբյանի ընկերությունը ստացել է մի քանի հարյուր մլն դրամ հարկի վճարումը հետաձգելու արտոնություն: