Ծառուկյանի ընկերություններում մեծածավալ հարկային ստուգումներ են. վարչապե՞տն է հրահանգել
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար, ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ընկերություններում մեծ թափով եւ ծավալով հարկային ստուգումներ են իրականացվում: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ պատգամավոր, «Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Իվետա Տոնոյանը՝ անդրադառնալով մամուլի այն հրապարակումներին, որ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնում հարկային ստուգումներ են սկսվել:
- Տիկին Տոնոյան, ճի՞շտ է, որ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ընկերություններում հարկային ստուգումներ են սկսվել:
- Տեղեկատվությունն այն մասին, որ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի կազմում գտնվող ձեռնարկություններում իրականացվում են հարկային ստուգումներ, համապատասխանում է իրականությանը: Մի շարք ձեռնարկություններում, որտեղ Գագիկ Ծառուկյանն ունի բաժնեմաս, արդեն մի քանի օր շարունակ իրականացվում են հարկային ստուգումներ: Տեխնիկական մանրամասներին չեմ կարող անդրադառնալ, թե քանի ձեռնարկությունում է, բայց դրանք մեկ, երկու կամ երեքը չեն, շատ ավելին են:
- Կոնցեռնի մեջ շա՞տ են ընկերությունները:
- Կոնցեռնի մեջ 3 տասնյակ ձեռնարկություն կա, դրանցից  մի շարք ընկերություններում մի քանի օր է ստուգումներ են ընթանում:
- Վերջին ժամանակահատվածում նման մասշտաբի ստուգումներ եղե՞լ են:
- Ստուգումները տարբեր ժամանակահատվածներում իրականացվել են, բայց վերջին ստուգումները կարող եմ ասել՝ մեծ թափով եւ մեծ ծավալով են իրականացվում:
- Մամուլում մինչ այս հրապարակումներ եղան, որ ձեր խմբակցության պատգամավորները սկսել են կառավարության ու կառավարության ղեկավարի գործունեությունը սուր քննադատության ենթարկել: Կապո՞ւմ եք այս ստուգումները քաղաքական գործունեության հետ, եւ հնարավոր է ստուգումները վարչապետի արձագանքն են այդ քննադատություններին:
- Այդ հարցի մասով ես ձեռնպահ կմնամ գնահատական տալուց, պարզապես կասեմ, որ իմ գործընկերների քննադատությունները բացառապես հիմնված են փաստերի վրա, խիստ հիմնավորված են ներկայացվում: Ինչ վերաբերվում է հարկային ստուգումներին, ապա պարոն Ծառուկյանի անունից լիազորված եմ ասելու, որ բոլոր այն ձեռնարկությունները, որտեղ Գագիկ Ծառուկյանն ունի բաժնեմաս, որեւէ թաքցնելու բան չկա, որեւէ խնդիր չկա եւ հարկային մարմինները կարող են իրականացնել իրենց ստուգումները: