Armtimes.com-ը հղում անելով «Parliament monitoring» հասարակական կազմակերպության տվյալներին տեղեկություններ էր հրապարակել այն մասին, որ պատգամավորներ Գագիկ Ծառուկյանը եւ Արմեն Աշոտյանն ամենաշատն են բացակայել նիստերից: Արմեն Աշոտյանը բացակայել է 43 անգամ:
Քիչ առաջ Արմեն Աշոտյանը ԱԺ ամբիոնից անդրադառնալով armtimes.com-ի նշյալ հրապարակմանը եւ դիմելով «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանին ասաց.
«Պարոն Փաշինյան, ձեր կայքում գրված է, որ ես Գագիկ Ծառուկյանի հետ շատ եմ բացակայել, նիստերին չեմ եկել, բայց ես գործուղման եմ եղել»,- ասաց Աշոտյանը:
Արմեն Աշոտյանի համար հատուկ նշենք, որ «Parliament monitoring» հասարակական կազմակերպությունը չի հիմնավորում, թե ինչու է պատգամավորը բացակայում նիստերից: Թեեւ, armtimes.com-ն այսօր Արմեն Աշոտյանից հետաքրքրվելու էր, թե որն է իր բացակայությունների պատճառը:
«Փաստորեն մենք վայելում ենք Արմեն Աշոտյանի կարճաժամկետ աշխատանքային այցը Հայաստանի Հանրապետություն, քանի որ նա միշտ գործուղումների մեջ է»,- ավելի ուշ իր ելույթում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով Աշոտյանի մտահոգությանը: