ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 09:00-ի դրությամբ, Արտաշավանի, Արթիկի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Դիլիջանի եւ Սիսիանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին թույլ ձյուն է տեղում:
Ապարան-Արագած, Սեւան-Գավառ, Չարենցավան-Հրազդան, Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհներին, Տիգրանաշենի ոլորաններում եւ Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Անվտանգ երթեւեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին կատարում են մաքրման, աղով ու ավազով մշակման աշխատանքներ:
ՀՀ միջպետական եւ հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են, իսկ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը, ժամը 10-ի դրությամբ, բաց է բոլոր տեսակի տրասնպորտային միջոցների համար: