Զինծառայողների շրջանում այս օրերին իրականացվում են պատվաստումներ:
Մեր հարցմանը պատասխանելով՝ տեղեկությունը հաստատեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ մանրամասնելով, որ պատվաստումները գրիպի դեմ են:
Նա վստահեցրեց, որ զինծառայողների մոտ հետպատվաստումային բարդություններ չեն առաջանում: «Գործընթացը նորմալ ընթանում է, որեւէ խնդիր չի առաջացել, եւ շուտով կավարտվի»,- ասաց նախարարության խոսնակը:
Նրա խոսքով, բանակում գրիպի դեմ պատվաստումներ իրականացվում են առնվազն նախորդ տարվանից, եւ դրանք պարտադիր են զինծառայողների համար:
Նշենք, որ գրիպի դեմ պատվաստանյութի ազդեցությունը պահպանվում է մեկ տարի: Քաղաքացիական հասարակության համար նման պարտադրանք չկա, եւ ցանկացողները կարող են սեզոնային գրիպի դեմ պատվաստում ստանալ կամավոր: