Ի դեմս ԱԺ նախագահի՝ ճեղքեր մի փնտրեք. Բաղդասարյանը՝ ՀՀԿ-ականների միջեւ եղած աղմուկի մասին
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ԱԺ արտահերթ նիստի եւ այս տարվա վերջին նիստից հետո պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ անդրադարձ կատարեց նաեւ երեկ քննարկված «Դատական օրենսգրքի նախագծում» կատարվող փոփոխությունների աղմուկին: Կառավարության ՀՀԿ անդամների ասածը հակասում էր ԱԺ-ի ՀՀԿ-ականներին՝ այն առումով, թե այդ օրենքը սահմանադրական էր, իսկ մյուսները պնդում էին, որ սահմանադրական չէ:
Նշենք, որ Արա Բաբլոյանը եւս ասել էր, որ այդ օրենքը սահմանադրական է, իսկ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը հերքել էր նրան:
Լրագրողները Բաղդասարյանից հետաքրքրվեցին, թե ՀՀԿ-ի ներսում ի՞նչ խմորումներ են սկսվել եւ արդյո՞ք միտում կար Արա Բաբլոյանին 2018 թվականի մեծ իրադարձություններից առաջ վարկաբեկել:
«Ոչ մի խոչընդոտ, ոչ մի հակասություններ չկան: Կան իրավաբանների տարբեր կարծիքներ: ԱԺ-ն շարժվում է պետաիրավական հանձնաժողովի կարծիքով, որովհետեւ այդ օրենքն այդ հանձնաժողովի նիստում է քննարկվել եւ ասվել է, որ այդ օրենքը սահմանադրական է: ԱԺ ղեկավարությունն առաջնորդվել է այդ եզրակացությամբ: Եթե կան այլ կարծիքներ արդարադատության նախարարության եւ պետաիրավական հանձնաժողովի միջեւ, ապա դրա վերջնական պատասխանը կարող է տալ Սահմանադրական դատարանը: Ես հայտարարում եմ, որ ամեն ինչ ճիշտ է, ԱԺ ղեկավարության կողմից կանոնակարգի խախտում չի եղել: Ինչ-որ ձեւով այստեղ, ի դեմս ԱԺ նախագահի, ճեղքեր գտնել կամ ճիշտ չեն կողմնորոշվել, ես ձեզ հայտարարում եմ, որ ամեն ինչ կողմնորոշված է եւ ճիշտ:  ԱԺ նախագահը նիստը վարել է կանոնակարգին համապատասխան»,- ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը :