«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սմբատ Բարսեղյանը 7 օր է հացադուլի է հայտարարել:
ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի աշխատակից Տիգրան Տոնոյանը մեր զրույցում ասաց, որ Բարսեղյանը հացադուլը սկսել է դեկտեմբերի 21-ից:
Սմբատ Բարսեղյանը նման ծայրահեղ քայլի է դիմել՝ պահանջելով իրեն «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից տեղափոխել «Արմավիր» ՔԿՀ:
Տիգրան Տոնոյանն ասաց, որ Սմբատ Բարսեղյանը պահվում է հացադուլավորների համար նախատեսված խցում, վիճակը բավարար է գնահատվում:
Հիշեցնենք, որ հացադուլի մեջ է գտնվում նաեւ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արմեն Բիլյանը: Նրա պահանջներից մեկը նույնպես վերաբերում է «Արմավիր» ՔԿՀ տեղափոխվելուն:
Նշենք, որ օրեր առաջ «Սասնա ծռեր» ֆեյսբուքյան էջում շտապ հաղորդագրություն էր տարածվել, որտեղ նշված էր, որ Սմբատ Բարսեղյանն ու Արմեն Բիլյանը անմարդկային պայմաններում են պահվում:
«Նրանց մեկուսացրել են խոնավ, ցուրտ եւ չջեռուցվող խցերում, իսկ փաստաբանների դիմումին դեռ պատասխան չի տրվել ոչ ՔԿՀ-ի, ոչ էլ ՔԿՀ-ների վարչության կողմից։ Սմբատ Բարսեղյանին ՔԿՀ-ն մերժել է բրդյա վերմակ փոխանցել»,- նշված է հաղորդագրությունում: