«Մեդիալաբ» կայքի խմբագիր Մարիաննա Գրիգորյանն ու նրա հասցեին «ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում եւ անձնական նամակագրությամբ սպառնալիքներ հնչեցրած, սպա Հայկ Բերման Օհանյանն այս պահին առերեսվում են:
Տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեց ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը:
Երեկ Հայկ Բերման Օհանյանը սպանության սպառնալիքի կասկածի շուրջ հարցաքննվել եւ չնայած դրանք, նա այս պահի դրությամբ կասկածյալի կարգավիճակ չունի:
Նշենք, որ այսօր ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին հանդիպել է MediaLab.am-ի խմբագիր, գործով տուժող Մարիաննա Գրիգորյանի հետ: Դեսպանը մտահոգություն է հայտնել այդ սպառնալիքների կապակցությամբ և ընդգծել մամուլի ազատության ու բազմազանության կարեւորությունը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ վերջինս «Մեդիալաբ»-ի հրապարակած՝ ՊՆ-ին առնչվող ծաղրանկարի տակ հետեւյալ գրառումն էր թողել. «Ձեզ չի՞ թվում, որ չափն անցել եք: Նայեք էն ֆրանսիական բանի օրը չընկնեք»: Արդեն անձնական նամակով Գրիգորյանի ճշտող հարցին ի պատասխան նա նշել է, որ նկատի ունի ֆրանսիական «Շառլի էբդո» պարբերականի հետ տեղի ունեցածը: 2015 թվականի հունվարին երգիծական այդ շաբաթաթերթի դեմ իրականացված հարձակման հետեւանքով 12 մարդ էր զոհվել, եւս 10-ը վիրավորվել էին: Հայկ Բերման Օհանյան անունով օգտատերն անձնական նամակագրությամբ այլ սպառնալիքներ էլ է ուղղել խմբագրին, որոնք բոլորը Գրիգորյանը ներկայացրել է իրավապահներին: Օհանյանը մեր զրույցում ,սակայն հերքել է իր կողմից սպառնալիքներ հնչեցնելու փաստը: