Ես եմ որոշում. կոշտ հարց ու պատասխան Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Գեւորգ Կոստանյանի միջեւ
«ՀՀ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ բախում տեղի ունեցավ ԲՀԿ-ական Նաիրա Զոհրաբյանի եւ ՀՀԿ-ական Գեւորգ Կոստանյանի միջեւ: Բանն այն է, որ Կոստանյանն ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք կարող են փաստել, որ այս օրենքի փոփոխման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է ընտրության արդյունքներով, քանի որ Ծառուկյան» դաշինքին արդյունքները չեն բավարարել:
«Այսինքն, մենք չենք խոսում ընտրական համակարգի վատ կամ լավ լինելու մասին, այլ այն մասին, որ այս համակարգը, որն ընդունման պահին ձեռնտու է եղել քաղաքական ուժին, բայց ընտրության արդյունքում չի տվել դրական արդյունք, հետեւաբար՝ այն արդեն լավը չի եւ ենթակա է փոփոխման»,- ասաց Կոստանյանը:
Արփինե Հովհաննիսյանին ուղղված Կոստանյանի հարցը բարկացրեց Զոհրաբյանին եւ նրանց միջեւ տեղի ունեցավ կոշտ հարց ու պատասխան. «Ինչպե՞ս կարող է տիկին Հովհաննիսյանը պատասխանել ԲՀԿ-ին ուղղված հարցին: Դուք ասում եք՝ արդյո՞ք ԲՀԿ-ին չի բավարարել ընտրության արդյունքները: Տիկին Հովհաննիսյանն ի՞նչ գիտի մեր քաղաքական որոշման կոնտենտը»,- տեղից բարձր ձայնով ասաց Զոհրաբյանը: