Ալավերդցի Վահագնի գործով կալանավորված Թաթուլ Շուշանյանը «Վարդաշեն»-ում խնդիրներ է ունեցել
Մեր տեղեկություններով, օրեր առաջ Քրեական հեղինակություն Ալավերդցի Վահագն Աբգարյանի կողմից կաշառք ստանալու եւ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեղադրանքով կալանավորված պաշտոնյա Թաթուլ Շուշանյանի եւ «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում պահվող մի քանի դատապարտյալների միջեւ կոնֆլիկտ է տեղի ունեցել:
Բանն այն է, որ «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում պահվում են դատապարտված նախկին բոլոր ոստիկանները, հարկային, մաքսայինի այլ ուժային կառույցների աշխատակիցները: Նրանցից մի քանիսը դատապարտվել են Թաթուլ Շուշանյանի «շնորհիվ» եւ ահա մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դատապարտյալներից մի քանիսը փորձել են, այսպես ասած, վրեժ լուծել Շուշանյանից՝ ճնշելով նրան. նա հոգեբանական վատ վիճակում է եղել:
Շուշանյանը մինչեւ 2014 թվականը ՀՔԾ-ում զբաղեցրել է ընդհանուր բնույթի հանցագործությունների վարչության պետի պաշտոնը:
Տեղեկությունը փորձեցինք ճշտել Շուշանյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանից: Վերջինս, սակայն մինչ հարցին պատասխանելը ասաց, որ իր պաշտպանյալը չի ցանկանում, որպեսզի իր գործի վերաբերյալ լրատվամիջոցներին որեւէ տեղեկություն փոխանցվի: Ինչ վերաբերում է իր պաշտպանյալի եւ դատպարտյալների մասնակցությամբ տեղի ունեցած կոնֆլիկտին, ապա պաշտպանն ասաց, թե հերքում է, նման բան չի եղել. «Ես շատ հաճախ եմ իրեն տեսակցում, նման բան չի եղել, չէր կարող լինել եւ ես չիմանայի»: Մեր դիտարկմանը՝ հնարավո՞ր է, որ նա պարզապես չի ցանկացել բարձրաձայնել այդ մասին, Ամրամ Մակինյանը բացասական պատախան տվեց՝ պնդելով, որ լինելու դեպքում ինքը կիմանար:
Շուշանյանը կալանքի տակ է գտնվում փետրվարի 6-ից:
Լուրը տպագրվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի մարտի 6-ի համարում: