Երեւանի ավագանու այսօրվա նիստը խոստանում է լարված լինել. այն զուգորդվում է բողոքի ակցիայով
Այսօր տեղի է ունենալու Երեւանի ավագանու հերթական նիստը, որը, ենթադրվում է, ավագանու վերջին սկանդալային նիստից պակաս լարված չի անցնի:
«Հայկական ժամանակ»-ն արդեն գրել է, որ Զարուհի Փոստանջյանի գլխավորած Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամներն այսօր օրակարգային երկու հարցերի զեկուցողներ են լինելու: Առաջինը Վազգեն Սարգսյանի անվան փողոցը ԱՄՆ-ի 28-րդ նախագահ Վուդրո Վիլսոնի անունով անվանակոչելու նախագիծն է՝ Վիլսոնի արձանը տեղադրելու հետ միասին, երկրորդը՝ 2008 թվականի մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ զոհված քաղաքացիների հիշատակին արձան տեղադրելու նախագիծը:
Այս երկու նախագծերն էլ շրջանառության մեջ են դրվել մեկ ամիս առաջ եւ միանգամից ներառվել են մարտի 19-ի նիստում: Այնինչ, հատկապես նմանատիպ նախագծերը ամիսներ շարունակ առկախված էին մնում:
Փետրվարի 13-ի սկանդալից հետո, երբ բռնության ենթարկվեցին Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամները, ՀՀԿ-ականները որոշել են պատասխան ակցիա իրականացնել Երկիր ծիրանի խմբակցության անդամների նկատմամբ:
Երեւանի ավագանու նիստը զուգորդվելու է բողոքի ակցիայով: Այս պահին լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները սպիտակ շապիկներով հավաքվում են քաղաքապետարանի մուտքի մոտ: Շապիկների վրա գրված է՝ «Դռները բացեք, մամուլն է գալիս»:
Սկանդալային նախորդ նիստից հետո ՀՀԿ-ն մտադիր է արգելել լրագրողների մուտքը նիստերի դահլիճ: Նախատեսվում է լրագրողներին հավաքել հատուկ սենյակում, որտեղից էլ նրանք ավագանու նիստերը կլուսաբանեն ուղիղ հեռարձակմամբ: Հենց դրա դեմ էլ բողոքում են լրագրողները: