Ալավերդի խոշորացված համայնքի կազմի մեջ մտած Աքորու մանկապարտեզի բուժքրոջ սենյակում որեւէ գույք չկա: Մարգարիտա Ավետյանը պաշտոնապես արդեն 10 օր է՝ ստանձնել է բուժքրոջ պաշտոնը: Որպես աշխատասենյակ նրան հատկացվել է մանկապարտեզի պահեստներից մեկը, որը կոսմետիկ նորոգվել է ամուսնու ջանքերով ու սեփական միջոցներով: Բուժքույրը, սակայն, սենյակը չի օգտագործում, պատճառաբանում է, որ գույք չունեն: Եղած գույքն էլ մի փոքր սենյակ ու պահարան է, որը կծառայի թղթերը պահելու համար, սակայն մնացած գույքն ու սարքավորումները պետք է համայնքը տրամադրի, որից հետո նոր միայն բուժքույրը կկարողանա կատարել իր աշխատանքը: «Մեր աշխատանքը կապված է գույքի ու սարքավորման հետ»,- մեր զրույցում ասաց Մարգարիտա Ավետյանը:
Խոշորացված Ալավերդի համայնքի համայնքապետարանում խնդրին տեղյակ են, ասում են՝ առաջին հնարավորության դեպքում պատրաստվում են գույք տրամադրել մանկապարտեզին: Համայնքապետ Սասուն Խեչումյանի խոսքով՝ իրենք ունեն հաստատված բյուջե, որը պարտավոր են ծախսել միայն կոնկրետ նպատակների վրա: «Ինչքանով որ մեր բյուջեն հնարավորություն կտա, թեկուզ փոփոխություններ անելով, մենք իհարկե, կստանձնենք այդ պարտականությունը»,- վստահեցրեց համայնքի ղեկավարը, իսկ թե կոնկրետ երբ կլուծվի բարձրացված հարցը՝ դժվար է ասել:
Աքորու մանկապարտեզ հաճախում է 61 երեխա: Սա այն մանկապարտեզն է, որի վարձավճարը խոշորացված Ալավերդի համայնքի ավագանու որոշմամբ 2500 դրամից դարձավ 5000 դրամ: Փաստորեն, անգամ թանկացումը չնպաստեց մանկապարտեզում ինչ-որ խնդիրների լուծմանը: