Մայիսի 8-ին՝ Նիկոլ Փաշինյանի վարչապետ ընտրվելուց հետո ԵԼՔ խմբակցությունում պատգամավորի մեկ տեղ է թափուր մնում: Այն զբաղեցնելու է Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության վարչության անդամ, Երեւանի ավագանու ԵԼՔ խմբակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը: Նիկոլ Փաշինյանը պատգամավոր է դարձել ռեյտինգային ընտրակարգով եւ ցուցակում նրան հաջորդում է Ալեն Սիմոնյանը:
Չի բացառվում, որ ԵԼՔ-ից միայն Փաշինյանը չհեռանա գործադիր: Խոսակցություններ կան, որ Լենա Նազարյանը, Արարատ Միրզոյանը եւ Սասուն Միքայելյանը եւս կառավարությունում պաշտոններ կունենան: ՀԺ-ն Միրզոյանից հետաքրքրվեց, թե իրեն ինչ պաշտոնում է տեսնում վարչապետի ընտրությունից հետո: Նա պատասխանեց. «Ժողովրդին ծառայելուց»: ԵԼՔ-ում դեռ չեն հասցրել քննարկել խմբակցության նոր ղեկավարի հարցը:
Պատգամավորական մանդատը վայր դրած Աղվան Վարդանյանին Ազգային ժողովում կփոխարինի ՀՅԴ համամասնական ընտրացուցակում հաջորդ համարը զբաղեցնող Ռուզաննա Առաքելյանը։ Նա 2007-2012 թվականներին արդեն եղել է ԱԺ պատգամավոր։
Հիշեցնենք, որ Վարդանյանը մանդատից հրաժարվել է կուսակցության պահանջով՝ կուսակցության որոշմանը դեմ գնալու համար: Այսօր արդեն նա հեռացվել է նաեւ Դաշնակցություն կուսակցությունից: