ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ Լրագրողների միջազգային ֆուտբոլային մրցաշարի հովանավոր
Սույն թվականի մայիսի 26-ին Երեւանում մեկնարկում է Հայաստանի ինտերնետ ԶԼՄ-ների եւ լրագրողների ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված Լրագրողների միջազգային ֆուտբոլային երկրորդ մրցաշարը: Մրցաշարին մասնակցում են լրագրողների թիմեր Ռուսաստանից, Լիտվայից, Լատվիայից, Վրաստանից, Ուկրաինայից եւ Բելառուսից: Հայաստանը ներկայացված է երկու թիմերով՝ Երեւանից եւ Գյումրիից:
Լրագրողների միջազգային ֆուտբոլային երկրորդ մրցաշարը տեղի կունենա «Փյունիկ» ՖԱ մարզադպրոցի դաշտում: Մրցաշարի գլխավոր հովանավորն է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը:
Չորեքշաբթի՝ մայիսի 23-ին՝ ժամը 11:00-ին, Սպուտնիկ Արմենիա լրատվական գործակալության եւ ռադիոյի մամուլի կենտրոնում տեղի ունեցավ մամուլի ասուլիս՝ նվիրված կայանալիք մրցաշարին, որին մասնակցում էին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր Տնօրեն-Տնօրինության Նախագահ Իվան Տելեգինը, Հայաստանի առաջին ալիքի մարզական ծրագրերի ղեկավար Կարեն Գիլոյանը, Մեդիամաքսի գլխավոր խմբագիր Դավիթ Ալավերդյանը: Ասուլիսի ընթացքում քննարկվում էին ակտիվ եւ առողջ ապրելակերպի վարման նշանավորությունը եւ նմանատիպ մրցաշարերի անցկացման հարցեր:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեծ ուշադրություն է դարձնում սպորտին եւ ակտիվորեն աջակցում է տարբեր մարզական միջոցառումներին: Բանկի հատուկ հետաքրքրության են արժանանում միջոցառումները, որոնց մասնակցում են Հայաստանի ԶԼՄ ներկայացուցիչները։ Վերջերս Բանկը աջակցել է հայկական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների միջեւ անկացվող շախամատային մրցաշարին: Բացի այդ, Բանկը մեծ նշանակություն է տալիս իր ֆուտբոլային թիմին, որը պարբերաբար հանդես է գալիս միջկորպորատիվ մրցաշարերում եւ զբաղեցնում է մրցանակային տեղեր: