Լրագրող Արկադի Բաբչենկոն հարձակման հետեւանքով չի մահացել: Այսօր կեսօրին, ԱԱԾ-ի հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ նա հայտնվել է լրագրողների առաջ, հենց այդ ժամանակ է հայտարարվել, որ կատարվածը հատուկ գործողության մի մասն է եղել, փոխանցում է Meduza-ն:
ԱԱԾ աշխատակիցներից մեկը հայտնել է, որ Բաբչենկոյի վրա մահափորձ կատարած անձը ձերբակալվել է, նա Ուկրաինայի քաղաքացի է, որին գտել են ռուսական հատուկ ծառայությունները, Բաբչենկոյի սպանության համար նա խոստացել է 30 հազար դոլար:
Բաբչենկոն, ելույթ ունենալով ասուլիսի ժամանակ, ներողություն է խնդրել կնոջից ու ընտանիքի անդամներից, հարազատներից այն բանի համար, որ նախապես չի տեղեկացրել իրողության մասին: Ինքը՝ լրագրողը, իր նկատմամբ ծրագրվող մահափորձի մասին տեղեկացել է 1 ամիս առաջ:
Հիշեցնենք, որ համաձայն երեկ Կիեւի ոստիկանության տարածած հաղորդագրության՝ Կիեւում կրակոցից սպանվել էր ռուս լրագրող Արկադի Բաբչենկոն, կրակել էին թիկունքից: