ՊԵԿ-ը երեկ հայտարարություն է տարածել այն մասին, որ ՊԵԿ քննչական վարչությունում քրեական գործ է հարուցվել պաշտպանության նախարարությունում գնումների եւ բանակաշինության ոլորտներում առկա չարաշահումների վերաբերյալ: Հայտարարության մեջ նշվում էր, որ հարցաքննության են կանչվել ինչպես նախկին, այնպես էլ ներկայիս ՊՆ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք, այդ թվում նաեւ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում, սակայն Սեյրան Օհանյանը նշել է. «Այդպիսի բան չի եղել, չգիտեմ, գուցե ուզում են կանչել: Ինձ համար զարմանալի է»:
ՊԵԿ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից մեզ պարզաբանեցին, որ ինչպես եւ տեղեկացրել են Սեյրանը Օհանյանը կանչվել է հարցաքննության, սակայն դեռ չի հարցաքննվել: