Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերը քաղաքապետի թեկնածուներին հստակեցնելուց հետո լծվել են ցուցակի կազմի հստակեցման գործին:
Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է դերասան, ինժեներ Հայկ Մարությանը: Ցուցակում լինելու են նաեւ ակտիվիստներ Արամ Մանուկյանը, Լեւոն Զաքարյանը եւ Իզաբելլա Աբգարյանը: Նրանք բոլորն ակտիվորեն մասնակցել են թավշյա հեղափոխությանը եւ այլ բողոքի ակցիաների: Ցուցակում լինելու մասին տեղեկությունները ՀԺ-ի հետ զրույցում հաստատեցին Արամ Մանուկյանն ու Լեւոն Զաքարյանը, իսկ Իզաբելլա Աբգարյանն այս մասին գրել է ՖԲ-ի իր էջում: Մեր տեղեկություններով՝ ՔՊ-ի ցուցակում լինելու են նաեւ ակտիվիստներ Արման Իսկանդարյանը եւ Արմեն Կոտոլյանը:
Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Ցուցակում լինելու են «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Ուրվագիծ» հաղորդման հեղինակ Պետրոս Ղազարյանը, ինչպես նաեւ քաղաքագետ Արման Աբովյանը: Նա հատնի է «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղից: Այս թեկնածուները լինելու են ԲՀԿ-ի ցուցակի առաջին եռյակում: Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում փոխանցեց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ժառանգություն կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Եռյակում լինելու են Արմեն Մարտիրոսյանը՝ 2-րդ համար եւ Հովսեփ Խուրշուդյանը՝ 3-րդ համար: Տեղեկությունը ՀԺ-ի հետ զրույցում փոխանցեց կուսակցության մամուլի խոսնակը:
Նորաստեղծ Ռեֆորմիստների կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է կինոռեժիսոր Արտակ Ավետյանը: Առաջին եռյակում լինելու են նաեւ պատմական գիտությունների դոկտոր պրոֆեսոր Էդուարդ Պողոսյանը, իսկ 3-րդ հորիզոնականը զբաղեցնում է Լևոն Սաֆարյանը: Այս մասին փոխանցում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից: «Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ այս կուսակցության թեկնածուների ցանկում լինելու են նաեւ Գրիգոր Նարեկացի ԲԿ-ի մանկաբարձ-գինեկոլոգ Արամ Սարգսյանը, «ՀայՄեդիա» կայքի խմբագիր Կարեն Վարդանյանը եւ միկրոկենսաբան Վահագն Հակոբյանը:
Երկիր Ծիրանի կուսակցությունից ՀԺ-ին փոխանցեցին, որ իրենց թեկնածուների ցուցակը պատրաստ է, բայց առայժմ չեն ցանկանում հրապարակել: Արդեն գրել ենք, որ քաղաքապետի թեկնածուն Զարուհի Փոստանջյանն է: Մեր տեղեկություններով՝ ցուցակում լինելու են նաեւ գործող ավագանու անդամներ Մարինա Խաչատրյանը եւ Սոնա Աղեկյանը:
«Երեւանի հանրություն» նախաձեռնությունը եւ «ԳԱԼԱ» կուսակցությունը Երեւանի քաղաքապետի թեկնածու են առաջադրելու ճարտարապետ Անահիտ Թարխանյանին: «ԳԱԼԱ» կուսակցության մամուլի պատասխանատու Արմենուհի Վարդանյանը ՀԺ-ին տեղեկացրեց, որ իրենց ցուցակում լինելու են նաեւ Համատիրությունների միության նախագահ Արամ Գրիգորյանը, քաղաքագետ Արմեն Հովհաննիսյանը, «Ռադիո Հայ»-ի մեկնաբան Անի Եփրեմյանը, Ավիատորների ասոցիացիայի ներկայացուցիչ Արգիշտի Ապիկյանը: Մյուս թեկնածուներին կներկայացնեն առաջիկայում:
Լուսավոր Հայաստան եւ Հանրապետություն կուսակցությունները ընտրություններին մասնակցելու են ԵԼՔ դաշինքով: Քաղաքապետի թեկնածուն Արտակ Զեյնալյանն է: Ցուցակում լինելու են գործող ավագանու կազմի գրեթե բոլոր անդամները: Մասնավորապես՝ Դավիթ Խաժակյանը, Անահիտ Բախշյանը, Անի Սամսոնյանը, Անի Խաչատրյանը, Թեհմինա Վարդանյանը: Դավիթ Խաժակյանը մեր զրույցում տեղեկացրեց, որ առայժմ պարզ չէ, թե ովքեր են լինելու առաջին եռյակի մյուս երկու թեկնածուները:
Ժողովրդական ուղի կուսակցության քաղաքապետի թեկնածուն Մանուել Գասպարյանն է, իսկ Հայոց համազգային շարժման ավագանիների թեկնածուների ցանկն էլ գլխավորելու է պատգամավոր Արարատ Զուրաբյանը: Այս կուսակցություններից այլ տեղեկատվություն չտրամադրվեց:
Հիշեցնենք՝ Երեւանի ավագանու անդամների թիվը 63-ն է: Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրությունները տեղի կունենան սեպտեմբերի 23-ին: