Սահմանադրական փոփոխությունները տարբերակներից մեկն է. Նիկոլ Փաշինյան
Առաջիկայում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպելու է Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ եւ կփարատի վերջինիս մտավախությունները: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետը:
«Շատ կարեւոր է, որ բոլոր քաղաքացիները, այդ թվում՝ ԱԺ պատգամավորները, քաղաքական գործունեության բովանդակությունը ճիշտ ընկալեն եւ հավելյալ մտավախություններ, վախեր չունենան»,- ասաց նա:
Խոսելով սահմանադրական փոփոխությունների մասին՝ վարչապետն ասաց, որ  այդ գործընթացն ինքնանպատակ չէ, կարող են լինել այլ լուծումներ, որոնք այդ հարցերը օրակարգից կհանեն:
«Դա տարբերակներից մեկն է, կարող են լինել այլ տարբերակներ, բայց որեւէ պարագայում որեւէ գործողություն, մտադրություն, քայլ չի կարելի դուրս դնել Սահմանադրությունից, սիրո եւ համերաշխության տրամաբանությունից»,- ասաց նա եւ կարեւորեց հանրաքվեի ինստիտուտի ուժեղացումը:
ՀԺ-ն վարչապետից նաեւ հետաքրքրվեց, թե ու՞մ նկատի ուներ, երբ հանրահավաքի ժամանակ հայտարարում էր, որ նախկին պաշտոնյաներից մեկի եղբոր միայն մեկ բանկային հաշվի վրա 30 միլիոն դոլար կա: Վարչապետը պատասխանեց, որ այժմ այդ տեղեկատվությունը համարվում է նախաքննական գաղտնիք եւ չի կարող այդ մասին խոսել: