Ազգային ժողովի միջանցքներից մեկում փակցված են խորհրդարանի աշխատանքներին վերաբերող տարբեր տարիների լուսանկարներ: Այս լուսանկարների միջոցով հնարավոր է լինում վերհիշել տարբեր հիշարժան պահեր: Լուսանկարների շարքում առկա են կադրեր Բաբկեն Արարքցյանի, Կարեն Դեմիրճյանի, Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի, Տիգրան Թորոսյանի, Խոսրով Հարությունյանի, Հովիկ Աբրահամյանի, Գալուստ Սահակյանի եւ Արա Բաբլոյանի աշխատանքային ժամանակաշրջաններից: Ինչպես նաեւ առանձին լուսանկարներով ներկայացված են ԱԺ 6-րդ գումարման խմբակցության պատգամավորները:
ԱԺ աշխատակազմն առանձնացրել է նաեւ այնպիսի պատմական պահեր, ինչպիսին են խորհրդարանում ՀՀ նախագահի եւ ՀՀ վարչապետի ընտրությունները: Սա այնքանով է պատմական, որ առաջին անգամ էր խորհրդարանում նախագահ եւ վարչապետ ընտրվում: Սակայն ԱԺ-ն իր հիշողություններից ջնջել է հարյուր հազարավոր քաղաքացիների կողմից մերժված Սերժ Սարգսյանի՝ վարչապետ ընտրվելու օրը: Կան լուսանկարներ միայն Նիկոլ Փաշինյանի եւ Արմեն Սարգսյանի ընտրությունների օրերից:
Սերժ Սարգսյանի նկարի բացակայության հետ կապված ԱԺ լրատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից ՀԺ-ին փոխանցեցին, որ նկարների տեղադրման աշխատանքները դեռ չեն ավարտվել: Սակայն նկատենք, որ այդ հատվածում պատերի վրա այլեւս տեղեր չկան: