Երեկ մենք որեւէ պայմանավորվածություն ձեռք չենք բերել, լսել ենք տեղեկատվություն, թե ինչ է պատրաստվում կառավարությունը անի, ինչ մտադրություններ ունի: Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԱԺ փոխխոսնակ, «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանն` անդրադառնալով երեկ ԱԺ-ում վարչապետի եւ խորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հանդիպմանը:
«Կային փաստարկներ, հակափաստարկներ. բոլորը քննարկվեց, բայց կառավարությունը մնաց իր տեսակետին, որ արտահերթ ընտրությունները նախապատրաստվում է դեկտեմբեր ամսին»,- ասաց նա եւ նշեց, որ պայմանավորվածություն կարող է լինել այն դեպքում, երբ պաշտոնապես քննարկում լինի, որ դա չհնչի մերկապարանոց, պետք է քննարկվի կուսակցությունում:
Մելքումյանը միեւնույն ժամանակ նշեց, որ իրենք մնում են իրենց տեսակետին, եւ ԱԺ արտահերթ ընտրությունները պետք է կայանան մայիս կամ հունիս ամիսներին, ինչպես ասված է կառավարության ծրագրում:
Հարցին՝ պայմանավորվածություն եղե՞լ է, որ իրենք չառաջադրեն վարչապետի թեկնածու, Միքայել Մելքումյանն ասաց, որ տարբեր հարցերի շուրջ քննարկումներ են եղել, բայց իրենք պաշտոնական որոշում չունեն թեկնածու չառաջադրելու: ԱԺ փոխնախագահն ասաց, որ պայմանավորվել են՝ շարունակել քննարկումները։
Հիշեցնենք, կառավարության ծրագրում նշված է ընտրությունները մեկ տարվա ընթացքում, այլ ոչ թե մեկ տարի հետո անցկացնելու մասին: