Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվեց «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամի գործով դատական նիստը:
Այս գործով խմբի անդամներից մեկը՝ «Միայնակ գայլ» մականունով հայտնի Արայիկ Խանդոյանը, երեկ ուշ գիշեր հանկարծամահ է եղել: Խմբի անդամներ Արմեն Բիլյանը, Պավել Մանուկյանը դատական նիստերի դաhլիճ մտան հուզված, դահլիճում ներկա գտնվող նրանց համակիրներն ու հարազատներն այս անգամ առանց ծափահարությունների դիմավորեցին անազատության մեջ գտնվող ծռերին:
Նիստը սկսվելուն պես դատավոր Մեսրոպ Մակյանն իր անձնական ցավակցությունը հայտնեց Խանդոյանի հարազատներին ու ընտանիքի անդամներին: Դատավորը տեղեկացրեց, որ գործով անցնող մյուս ամբաստանյալները դատական նիստին չեն ներկայացել եւ խնդրել են մինչեւ 15:00-ն հետաձգել դատական նիստը: Նիստը մինչ այդ ժամը հետաձգվեց:
Հիշեցնենք, որ Արայիկ Խանդոյանը մի շարք առողջական խնդիրներ ուներ, այս մասին բազմիցս բարձրաձայնել էին նրա պաշտպանները: