Ազգային ժողովի պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ, Սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի համաձայն, եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ 1 շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը։
Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»:
Այստեղ ուշագրավ է այն հանգմանաքը, որ Ռուզաննա Մուրադյանը հոկտեմբերի 22-ին կողմ էր քվեարկել Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների նախագծին: ՀՀԿ-ն այս նախագծի ընդունմանը դեմ էր: Ռուզաննա Մուրադյանն այս պահին ԱԺ նիստերի դահլիճում չէ, որպեսզի կարողանանք պարզել՝ արդյո՞ք կապ ունի մանդատից հրաժարվելը՝ իր քվեարկության հետ: