ՀՀ վարչապետի միակ թեկնածուն վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն է: Նրան առաջադրել է պատգամավորների 1/3-ը: Նշենք, որ վարչապետի թեկնածուների առաջադրումն ավարտվում էր այսօր՝ ժամը 18:00-ին: Ինչպես փոխանցեցին ԱԺ աշխատակազմից՝ Փաշինյանից բացի այլ թեկնածու չկա:
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետի պաշտոնից հրաժարական է տվել հոկտեմբերի 16-ին: Հոկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցած ընտրություններում նա չի ընտրվել: Նոյեմբերի 1-ին կայանալիք վարչապետի ընտրության ժամանակ պատգամավորները եւս չեն մասնակցի քվեարկությանը եւ ԱԺ-ն իրավունքի ուժով կարձակվի: Ինչպես եւ նախապես պլանավորված էր:
ԱԺ լուծարումից հետո խորհրդարանը կշարունակի իր բոլոր լիազորություններով գործել՝ մինչեւ 7-րդ գումարման ԱԺ-ի ձեւավորումը: