ԵՊԲՀ-ում այսուհետ անվանական կրթաթոշակառու ստոմատոլոգները կսովորեն անվճար, գերազանցները 50 % զեղչով
Երևանի պետական բժշկական համալսարանը որոշել է ստոմատոլոգիական ֆակուլտետի լավագույն ուսանողներին տրամադրել արտոնություն:
2017-2018 թ.թ. անվանական կրթաթոշակառուների ուսման վարձը բուհը կփոխհատուցի ամբողջությամբ, իսկ գերազանցության վկայական ստացածներինը՝ 50% -ով:
Ինչպես հայտնում են ԵՊԲՀ-ի մամուլի ծառայությունից, համալսարանի ղեկավարությունը քննարկում է նաև եկող տարի նույն արտոնությունները տրամադրել ընդհանուր բժշկության ֆակուլտետի ուսանողներին, այն պարագայում, երբ անվանական կրթաթոշակառուների և  գերազանցությամբ ավարտածների քանակը կլինի ավելին, քան պետության կողմից տրամադրված պետական պատվերի և նպատակային տեղերը:
Որակյալ և կրթված մասնագետը միշտ էլ պահանջված է, և համալսարանը մշտապես աջակցելու է իր ուսանողներին՝ հասանելի կրթություն ստանալու համար անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելով։
Նշենք նաև, որ բուհն այս տարի ունի 3 անվանական կրթաթոշակառու և 6 գերազանց առաջադիմություն ունեցող ապագա ստոմատոլոգ: