Որոշ մարզերում բջջային կայանները կհոսանքազրկվեն. Երևանի մի շար համայնքներում 6 ժամ լույս չի լինի
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ նոյեմբերի 8-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Մելիքյան փ. 5-9, 13-17 շենքերը և 13-32 սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Թբիլիսյան խճ. 26/5 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորք-Մարաշ համայնքի՝ Նորքի 7փ. 132-169 սեփական տները, Դավիթ Բեկի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վնասվածքաբանության, օրթոպեդիայի և վերականգնողական կենտրոնը, Նորքի 9փ. 85Ա; 17փ. 25 սեփական տները, Տիգրան Մեծի պող. 31Ա շենքը, Գաջեգործների փ. 74Ա շենքը, Նորք-Մարաշ համայնքի՝ Նորք թաղ. 36 սեփական տունը, Նորքի 1-ին փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորքի 2-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Նոր-Նորքի 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 15 և 33 շենքերի 3-րդ և 4-րդ մուտքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բուռնազյան փ. 1-33 սեփական տները, Լիսինյան փ. 1-20 սեփական տները և 2, 4, 14 շենքերը, Սևանի փ. 32-84 սեփական տները, Արեշ 22փ. 1-40 սեփական տները, Զավարյան փ. 2 շենքը, Արցախի փ. 1Բ, 4, 6, շենքերը, Լենինգրադյան փ. 28 շենքը, Շինարարների փ. 23, 25 շենքերը և Լևոնյան փողոցը,
10։30-16։30 Սայաթ-Նովա պող. 15 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մաշտոցի պող. 50 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Ավան՝ 6-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Ավան՝ 7-րդ փողոցի սեփական տները, թիվ 87 դպրոցը, թիվ 265 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Ա.Խաչատրյան փ. 6 շենքը, Գոգոլի փ. 5ա, 7, 9 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռուբինյանց փ. 8, 10 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նորաշխարհային փ. 17ա, 17բ շենքերը, 2, 3, 8ա, 17ա, 17/11, 21 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ռայնիսի փ. 2/1, 2/3 սեփական տները, Արտաշիսյան փ․ 3-րդ նրբանցքի սեփական տները, Ներքին Չարբախ 2, 3, 5 փողոցների սեփական տները, Արարատյան փ. 76 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շիրակի փողոցի 4-րդ նրբ․ 1, 2, 3, 5 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Երասխահուն, Վարդանաշեն, Եղեգնուտ, Արևիկ և Մրգաշատ գյուղերը,
10։00-13։00 Գինեվետ գյուղը մասնակի,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Մանուշյան փողոցը մասնակի,
11։00-15։00 Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Իսակովի, Աճառյան, Արազի, Այվազովսկու, Բակունցի, Բուդաղյան, Թորոմոնյան, Կասյան, Ներսիսյան Դուրյան, Օգոստոսի 23-ի, Օրբելի փողոցները մասնակի,
10։00-14։00 Ելփին, Չիվա, Ռինդ գյուղերը, Արենի գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Ջերմուկ քաղաքի Շահումյան փ. 2 շենքը, Մյասնիկյան փ. 20, 22, 26 շենքերը, Շատին գյուղը մասնակի, Կարմրաշեն, Հեր Հեր գյուղերը,
10։00-14։00 Հրազդան քաղաքի Կենտրոն թաղամասի 3-20, 25, 30-42, 98 շենքերը, «Արա և Այծեմնիկ» գազալցակայանը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-15։00 Աբովյան քաղաքի 4-րդ միկրոշրջանը, «Հայէկոնոմբանկ» ընկերության մասնաճյուղը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-12։00 «Վերին Պտղնի» և «Ներքին Պտղնի» գյուղերը, Ճանապարհային ոստիկանության Աբովյանի հենակետը, «Տիգարբո» ՍՊԸ-ն, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-14։30 Բջնի այգեգործական ընկերությունը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, Արզական-Բջնի խճուղուն հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Բալահովիտ գյուղը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-16։00 Մարտունի քաղաքի շրջկենտրոնը մասնակի, Մադինա, Լեռնակերտ գյուղերը,
11։00-13։00 Խաչաղբյուր, Լուսակունք, Գեղաքար, Տորֆավան, Վանեվան գյուղերը, «Մարտկոց», «Գոգա-Սեդա», «Անուշ-Քնար» գազալցակայանները, «Կապավոր» ՍՊ ընկերությունը, «Վիվասել-ՄՏՍ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-13։00 Արթիկի տարածաշրջանի Գեղանիստ գյուղի դպրոցի թաղամասը,
10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Գուսանագյուղ գյուղի զինվորական կրակադաշտը,
11։30-12։00 Դիլիջան քաղաքի միջազգային դպրոցը,
12։30-13։00 Դիլիջան քաղաքի Գորկի, Կամո փողոցները մասնակի,
13։30-13։30 Դիլիջան քաղաքի Կալինինի, Գետափնյա փողոցները մասնակի,
11:00-13:00 Շաքի գյուղը մասնակի,
14։00-16։00 Շաղաթ գյուղը մասնակի:
Պապիկյանը ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր
Սարդարապատի, Բաշ-Ապարանի և Ղարաքիլիսայի հերոսամարտերը մեր պատմության կարևորագույն էջերից են. Ավինյան
Արարատ Միրզոյանը ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր
Անձրև, ամպրոպ, կարկուտ, քամու ուժգնացում. եղանակը՝ առաջիկա օրերին
Հայաստանի Սյունիքի մարզում լարվածությունը պահպանվում է. Բելոուսով
Մոսկվայի օդանավակայաններում սահմանափակումների պատճառով 55 ինքնաթիռ ուղղորդվել է այլընտրանքային օդանավակայան
Շուտով կհայտարարվի Ուկրաինայի հետ բանակցությունների նոր փուլի ամսաթիվը. Լավրով
Պետությունն ու ինքնիշխանությունն այլևս իրողություն են. Հարությունյան
Գրեք, իմանանք՝ ձեզ համար որ ջերմաստիճանն է համարվում շոգ. Սուրենյան
Մաղթում եմ Հայաստանին, որն իր պատմությունը չափում է հազարամյակներով, կարողանալ ապրել խաղաղության մեջ. Լաքոտ
ԱՄՆ-ն շարունակում է աջակցել Հարավային Կովկասում խաղաղությանն ու կայունությանը նպաստելու ջանքերին. Ռուբիո