Առանց հանրային քննարկման հարկային բեռի ավելացում չի լինելու. Արարատ Միրզոյան
ՀՀ փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը անդրադարձել է արտագնա աշխատանքի մեկնած ՀՀ քաղաքացիներին հարկելու նախաձեռնության մասին՝ սոցցանցերում ծավալված քննարկումներին: Նա այդ մասին խոսել է այսօր՝ նոյեմբերի 19-ին, հրավիրված կառավարության արտահերթ նիստում: Միրզոյանը նշել է, որ առանց լայն հանրային քննարկման հարկային բեռի որևէ ավելացում չի լինի:
«Ուզում եմ ընդգծել, որ պետք է հաշվի առնել, որ զանազան գաղափարներ կարող են քննարկվել: Ընդ որում՝ քննարկումները կարող են հաճախ աղավաղվել և մեկնաբանվել ոչ այնպես, ինչպես կա: Դրանք կարող են չարժանանալ մարդկանց հավանությանը, բայց դրանք միայն հանրային համաձայնության ներքո կարող են իրականություն դառնալ»,- ասել է նա:
Միրզոյանը նաեւ ասել է, որ եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգը սխալ է ընկալվել:
«Եթե այս գաղափարը կյանքի կոչվի, պետք է բացառվի որևէ կրկնակի հարկումը: Մինչ այդ պետք է հասկանանք, թե որքանով է Հայաստանը պատրաստ դրան»,- ասել է նա: