Փաստատթուղթը եկել է. մանրամասներ՝ առաջիկայում կալանավորվելիք պատգամավորի գործով
3-րդ հանրապետության ամենախոշոր կոռուպցիոն սկանդալի գործով անհրաժեշտ փաստաթուղթը կիսով չափ եկել է Հայաստան: Այս մասին Նիկոլ Փաշինյանն ասաց ասուլիսի ընթացքում: Խոսքն՝ Ազգային ժողովի այն պատգամավորին է վերաբերվում, որի մասին Փաշինյանը հայտարարել էր, որ առաջիկայում կալանավորվելու է: «Պատասխանը եկավ, բայց մի կեսը եկավ, մյուսը չի հասել դեռ, ցավոք, այս պրոցեսները միշտ չէ, որ մեզնից են կախված։ Սպասում ենք»,- ասաց Փաշինյանը։
Անդրադառնալով ընդհանուր առմամբ, հակակոռուպցիոն պայքարին՝ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը շեշտեց, որ հարկային մասով այս պահի դրությամբ բյուջե է վերականգնվել 10.5 մլրդ դրամ, եւս 64 մլրդ դրամի վերաբերյալ քրեական գործեր կան: