«Իմ քայլը» դաշինքը նախընտրական քարոզարշավ է իրականացրել Տավուշի մարզկետրոն Իջեւանում: Նիկոլ Փաշինյանն այստեղ խոսել է վերջին շրջանի կոռուպցիոն բացահայտումների մասին: Նա ասաց, որ տարբեր քրեական գործերով 64 միլիարդ դրամի վերաբերյալ գործեր են հարուցված:
«Սրան զուգահեռ հնչում են կարծիքներ, թե ինչու թալանված գումարների վերադարձը նույն արագությամբ տեղի չի ունենում, ինչպիսի արագությամբ մենք բոլորս կուզեինք: Սա շատ կարեւոր հարց է: Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ այս ընթացքում պաշտպանվի եւ պահպանվի օրենքը: Սա շատ դանդաղ գործընթաց է, նաեւ այն պատճառով, որ քննիչները շատ ծանրաբեռնված են աշխատում: Քննիչներ կան, որոնց վարույթում մինչեւ 50 քրեական գործ կա»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը եւ նշեց, որ շատ դեպքերում, երբ ասում են, թե հանցագործությունների թիվն ավելացել է, դա այդքան էլ ճիշտ չէ, քանի որ հարուցված քրեական գործերի թիվն է ավելացել:
Այնուհետեւ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցներից մեկին: «Ռոբերտ Քոչարյանն իր հարցազրույցում ասում էր՝ այդքան, որ ասում են՝ Արմեն Ավետիսյան (մաքսային ծառայության նախկին ղեկավար), Արմեն Ավետիսյանն ի՞նչ է արել: Որից հետո ԱԱԾ-ն հրապարակեց մի տեսանյութ՝ Երեւանի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցի բացումից, որին մասնակցում էր նաեւ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ ասում՝ Հայաստանն այնքան է զարգացել, որ դրսից գալիս եւ ներդրում են կատարում:
Օրեր առաջ ինձ տեղեկացնում են, որ Արմեն Ավետիսյանի ընտանիքի անդամները դիմում են պետգույքի վարչություն եւ ասված է, որ Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը ցանկանում են նվիրել պետությանը: Անցումային արդարադատությունից օգտվելիս, թերեւս նման քայլի են դիմել: Այս գործընթացը, եթե մինչեւ վերջ գնա, ապա այն պետք է հանել աճուրդի, որի արժեքն ասում են՝ մինչեւ 20 միլիոն դոլար է, եւ պետք է փողերը մուտքագրենք պետբյուջե»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: