Ժամը 14:00-ին լրացավ ԱԺ կանոնակարգ օրենքով նախատեսված չորս ժամը, բայց կրկին Ազգային ժողովի նիստ չգումարվեց: Գրանցվել էր 26 պատգամավոր:
Հիշեցնենք, որ այսօր նախատեսված էր Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան, սակայն քվորում չլինելու պատճառով այն տապալվեց: Օրակարգում առկա էր 5 հարց, որից ուշագրավը ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից զրկելն էր: Նա կասկածվում է կաշառք վերցնելու մեջ:
Ի դեպ, նշենք, որ 4 ժամ անց լիագումար նիստերի դահլիճ եկան միայն ԵԼՔ խմբակցության պատգամավորները եւ ԲՀԿ-ից՝ Լուիզա Սարգսյանը:
Լիագումար նիստեր կհրավիրվեն նաեւ դեկտեմբերի 5-ին, 6-ին եւ 7-ին: ԵԼՔ-ից փոխանցեցին, որ իրենք կրկին գալու են, սակայն կանխատեսելի է, որ այս 3 նիստերը եւս կտապալվեն:
Այսպիսով՝ Արամ Հարությունյանին մեղադրանք կառաջադրվի այն ժամանակ, երբ արդեն կձեւավորվի 7-րդ գումարման ԱԺ-ն եւ Հարությունյանը մեխանիկորեն կզրկվի անձեռնմխելիությունից:
Նշենք, որ Ազգային ժողովում են նաեւ ՀՀԿ-ական որոշ պատգամավորներ, որոնք չեկան ու չգրանցվեցին, մասնավորապես՝ Սամվել Ֆարմանյանը, Միհրան Հակոբյանը, Կարեն Բեքարյանը եւ Արման Սաղաթելյանը:
Լրագրողները նրանց նկատել են Ազգային ժողովի բուֆետում: Առավոտյան խորհրդարանում նկատել էին նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանին, սակայն նա եւս չգրանցվեց եւ հրաժարվեց մեկնաբանություն տալ: