Գեղարքունիքի մարզի Գավառ քաղաքում ընթացող քարոզարշավի ժամանակ ՄԵՆՔ դաշինքի երկրորդ համարը` Խաչատուր Քոքոբելյանը, հայտարարեց, որ զարմացած է Դավիթ Շահնազարյանի շատ-շատ հայտարարություններից, հավելեց, որ եթե որեւէ մեկը մտածում է, թե Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններն Արցախի դեմ են, իր կարծիքով ընկալման խնդիր ունի` ով էլ որ լինի:
«Չեմ ուզում որեւէ մեկին վիրավորել, բայց գտնում եմ, որ վարչապետը ճիշտ է ասում, որ այս շարժումը, այս փոփոխությունների թափանիվը, որը սկսել է եւ առաջ է գնում, չի հանդուրժելու ոչ մի հակափոփոխություն: Չի կարելի այդքան պարզունակ ձեւակերպումներով փորձել մեր քաղաքացիների այս պայքարը հակադրել եւ արհեստականորեն փորձել դա Արցախի դեմ հանդես բերել:
Այս փոփոխություններին մասնակցել եւ աջակցել են նաեւ Արցախի մեր հայրենակիցները: Խորհուրդ եմ տալիս բոլորին՝ Արցախի խնդիրը մանրադրամի չվերածել, քանի որ չի կարելի անվտանգության խնդիրը քարոզարշավի ժամանակ շահարկել»,- ասաց Քոքոբելյանը: