Վազգեն Մանուկյանը՝ Դավիթ Շահնազարյանի, Ռուբիկ Հակոբյանի կողքին. Հանրային խորհրդի նախկին նախագահը համաժողով է հրավիրել
«Հայաստանում վաղուց ի վեր անհրաժեշտություն էր զգացվում մի հարթակի ստեղծման, որտեղ տարբեր կուսակցություններ, անհատներ կարողանան իրար հետ հանդիպել եւ հանգիստ մթնոլորտում քննարկել այնպիսի հարցեր:
Դավիթ Շահնազարյանը ռեյտինգային ընտրակարգով ստացել է 835 ձայն, Արփինե Հովհաննիսյանը՝ 169 ձայն
ԱԺ ընտրություններում պարտություն կրած ՀՀԿ-ի ռեյտինային թեկնածուներից Դավիթ Շահնազարյանը, որը կուսակցության ցուցակի երրորդ տեղում էր, ստացել է 835 ձայն:
Ոստիկանությունը պատասխանել է Դավիթ Շահնազարյանի տարածած տեղեկատվությունը
Թե ով է նշված բնակելի տարածության սեփականատերը, դա արդեն հայտարարություն տարածողը կիմանա։ Եթե ինքն է, իրավասու է նախկին բնակիչներին հանելու հաշվառումից, եթե այնտեղ չեն բնակվում։
Պայմանավորվել էին, որ պետք է դառնար դեսպան, բայց չի ստացվել հեղափոխության պատճառով
Դավիթ Շահնազարյանը եւ Սերժ Սարգսյանը նախնական պայմանավորվածություն են ունեցել, որ Շահնազարյանը ստանձնելու է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանի պաշտոնը:
Որպես խոսափող հանդես է գալիս ավիսների օրգանական ժառանգորդ, նեոբոլշեւիկ Դավիթ Շահնազարյանը․ Շիրինյան
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը և նրա նախորդ ու ներկա մանկլավիկները տեղ չունեն Նոր Հայաստանի բարձրագույն իշխանության, այն է ՀՀ Ազգային ժողովի կազմում։
Եթե պարզվի, որ մենք դավադրության մեջ ենք, ապա ԱԱԾ-ն պետք է մեզ արագ ձերբակալի. Փաշինյանը՝ Շահնազարյանի մեղադրանքներին
«Ես 10 օր առաջ այցելել եմ եւ տեղում եմ տեսել իրավիճակը: Մեր ԶՈւ-ի ձեռքում է ողջ ռազմավարական նախաձեռնությունն՝ ամբողջությամբ»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը ճիշտ է՝ այս շարժումը չի հանդուրժելու ոչ մի հակափոփոխություն. Քոքոբելյան
Զարմացած է Դավիթ Շահնազարյանի շատ-շատ հայտարարություններից, հավելեց, որ եթե որեւէ մեկը մտածում է, որ Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններն Արցախի դեմ են, իր կարծիքով ընկալման խնդիր ունի:
Սա պետական դավաճանության մասին հայտարարություն է. Փաշինյանը՝ Շահնազարյանին
Եթե որեւէ մեկը բարձրաձայնում է պետական դավաճանության մասին եւ չի գնում իրավապահներին հաղորդում տալու հանցագործության մասին, ուրեմն նա շառլատան է:
Պաշտպանեք պետությունն այս չարիքից, որը կոչվում է հեղափոխություն. Դավիթ Շահնազարյանը դիմում է ուժայիններին
«Ես երեկվա իմ ասուլիսում ներկայացրել եմ: Այնտեղ ներկայացված չեն բոլոր փաստերը, որոնք ես նույնպես կներկայացնեմ, բայց դա արդեն հանրությանը: ԱԱԾ-ն այն տեղը չէ, որտեղ ես պիտի ներկայացնեմ»:
Դավիթ Շահնազարյանը հրավիրվել է ԱԱԾ՝ բացատրություն տալու
Նշված հաղորդման քննարկման կապակցությամբ Դավիթ Շահնազարյանը գրությամբ ս.թ. դեկտեմբերի 5-ին հրավիրվել է ՀՀ ԱԱԾ վարչական շենք՝ հաղորդման կապակցությամբ, ըստ էության, բացատրություն տալու: