Մարզպետների աշխատանքի մեկ տարին չի լրացել, կասկածելի է պարգեւատրման հիմքը. պատգամավոր
ԲՀԿ-ն ունի բազմաթիվ օրենքների ծրագրեր, որոնք կներկայացնենք առաջիկայում: Այս մասին ԱԺ խմբակցությունների ճեպազրույցների ժամին հայտարարեց  ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը:
Այնուհետ, «Հայկական ժամանակ»-ն ընդդիմադիր ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորից հետաքրքրվեց, թե ինչպես է վերաբերվում այն փաստին, որ 6-7 ամիս աշխատած մարզպետներն իրավունք են վերապահել իրենց պարգեւատրել 13-րդ աշխատավարձով: ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը պնդեց, որ ԱԺ-ն չունի իրավազորություն՝ քննարկելու մարզպետների պարգեւատրման հարցը, այնուամենայնիվ, հայտնեց իր անձնական կարծիքը:
«Պարգեւատրումները կատարվում են տարեկան գործունեության արդյունքների հիման վրա, քանի դեռ մարզպետների աշխատանքի մեկ տարին չի լրացել, կասկածելի է պարգեւատրման հիմքը»,- ասաց նա:
Նա նշեց, որ եթե պատկան մարմինները` օրինակ, հաշվեքննիչ պալատը հայտնաբերի խախտում, ԲՀԿ-ն երբեք չի խորշի այդ խախտման իրավաբանական գնահատականը տալ:
«Մենք շահագրգիռ ենք, որ ՀՀ բյուջեով ոչ մի ոչ նպատակային ծախս չկատարվի: Այս պահին պետք է նախ խախտում հայտնաբերվի: Ես կարող եմ իմ անձնական կարծիքը հայտնել, բայց ես ներկայացնում են քաղաքական ուժ, քանի դրանք իրավասու մարմինների կողմից չեն համարվել խախտումներ, մենք գնահատական չենք տա: Իմ անձնական կարծիքն այն է, որ պարգեւատրումները կատարվում են տարեկան գործունեության արդյունքների հիման վրա, քանի դեռ նրանց մեկ տարին չի լրացել, կասկածելի է պարգեւատրման հիմքը: Թող բարի լինեն պատկան մարմինները` հաշվեքննիչ պալատը եւ մյուսները դա արձանագրեն որպես խախտում, եթե արձանագրվի այդ խախտումը, դա դուրս չի մնա ԲՀԿ ուշադրության կենտրոնից»,- եզրափակեց նա:
Հիշեցնենք, որ լրատվամիջոցները գրել էին, թե Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանն իրեն պարգեւատրել է երկու անգամ, Արարատի մարզպետ Գարիկ Սարգսյանն իրեն պարգեւատրել է 104 տոկոսով: Պարգեւատրվել էին նաեւ Կոտայքի, Արմավիրի եւ Վայոց Ձորի մարզպետները: