Պաշտոնական տեղեկություններ չկան այն մասին, որ «Գանձասար-Կապանի» դարպասապահ Գեւորգ Կասպարովը կարող է վերսկսել ելույթները ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականում: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց ինքը՝ 38-ամյա ֆուտբոլիստը: Վերջերս մամուլում տեղեկություններ են տարածվել, ըստ որոնց, հավաքականում դիտարկում են նրա մասնակցությունը Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի առաջիկա խաղերին:
«Պաշտոնական ոչինչ չկա, խոսակցություններ լսել եմ»,- ասաց Կասպարովը:
Նշվում է, որ ֆուտբոլիստով անձամբ հետաքրքրված է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցը: Կասպարովի հետ, սակայն, ինչպես ֆուտբոլիստը նշում է մասնագետն այդ հարցով կապ չի հաստատել ու չի խոսել: Խաղացողը նշում է, որ, եթե հրավիրվի, կընդունի առաջարկը:
«Իսկ ինչո՞ւ ոչ, դա լրացուցիչ մոտիվացիա է ինձ համար»,- ասաց նա:
Ֆուտբոլիստը չհերքեց, որ խաղալիս մշտապես մտածում է հավաքականի մարզաշապիկը կրկին հանգնելու մասին: Հարցին՝ արդյոք «Գանձասարի» հանդիպումների ժամանակ դա իր մտքում կա, հետեւյալ պատասխանը տվեց.
«Ամեն ինչ հնարավոր է, եթե խաղում ես»,- ասաց նա:
Հայաստանի Բարձրագույն խմբի 2018-19 մրցաշրջանի վերսկսումից հետո Կասպարովը խաղային պրակտիկա ունի: «Գանձասարն» այսօր՝ մարտի 15-ին, անցկացրեց այս տարվա 3-րդ հանդիպումը, եւ արդեն 2-րդ խաղն է, որ Կասպարովը խաղադաշտում է:
Գեւորգ Կասպարովը հավաքականի կազմում ելույթները դադարեցրել է Եվրո 2016-ի ընտրական փուլից հետո: Նա պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանի ու հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի հետ միասին ընտրանի չի հրավիրվել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի որոշումով:
Դարպասապահի դիրքը Հայաստանի հավաքականի ամենախնդրահարույց օղակներից է: Ռոման Բերեզովսկու՝ կարիերան ավարտելուց հետո ընտրանու մարզիչները չեն կարողանում նրան համարժեք փոխարինող գտնել: