Իմ ընտանիքը որեւէ կապ չունի բենզինի ու նավթամթերքի շուկայի հետ: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հարցին ի պատասխան ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Եթե ես սկսեմ իմ մասին, ինչ գրում են դատի տալ մարդկանց, ուղղակի խայտառակություն կլինի։ Ես հերքում եմ այդ նյութը եւ խորհուրդ կտամ այդ լրատվամիջոցին եւս հերքումով հանդես գալ, որովհետեւ ուղղակի օգտագործել իմ անունը, որպեսզի իրենց դիտումներն ու իրենց նյութը շատ կարդացվի, ուղղակի ամոթալի է։ Իմ ընտանիքը որեւէ կապ չունի բենզինի եւ նավթամթերքի շուկայի հետ»,- ասաց Վանեցյանը:
Նշենք, որ «Իրատես» թերթը այսօրվա համարում գրել էր, թե Արթուր Վանեցյանը բենզինի բիզնեսում մասնաբաժին ունի, եւ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը նրան առաջարկել է դուրս գալ այդ ոլորտից, որպեսզի նոր խաղացողներ հայտնվեն այնտեղ։